Африканський фронт Першої світової війни: Знайдено нульового пацієнта, який першим отримав СНІД

СНІД забрав понад 33 млн життів, а проти його збудника, віруса імунодефіциту людини (ВІЛ), до цих пір не вдалося знайти вакцину. Ліки, що запобігають передачі вірусу і пригнічують симптоми, вже доступні в багатьох країнах, але, тим не менш, в 2019 році ВІЛ заразилися 1,7 млн осіб. Професор Жак Пепин, епідеміолог з Шербрукського університету в Канаді, десятиліттями намагався з'ясувати походження ВІЛ - з тих пір як почав працювати терапевтом в Заїрі (сьогодні це Демократична Республіка Конго) в 1980-х роках, повідомляють Патріоти України.

Попередні дослідження показали, що вірус імунодефіциту мавп вперше передався від шимпанзе людям в Південно-Східному Камеруні на початку XX століття. «Вірус імунодефіциту мавп може бути фатальним для шимпанзе так само, як ВІЛ для людини (...). ВІЛ є прикладом зоонозної передачі, коли патоген може передаватися від одного виду до іншого, наприклад, як Covid-19, пташиний грип та коров'яча віспа», - пояснює думку професора Daily Mail.

«У знаменитому першому виданні книги "Походження СНІДу", опублікованій в 2011 році, доктор Пепин дійшов висновку, що, ймовірно, першим ВІЛ заразився мисливець в Камеруні на початку XX століття, а потім вірус поширився по Леопольдвілю, нині відомому як Кіншаса в Конго», - йдеться в статті.
І ось опублікована переглянута версія цієї гіпотези - тепер передбачається, що «нульовим пацієнтом» був не місцевий мисливець, а голодуючий солдат часів Першої світової війни, вимушений полювати на шимпанзе в пошуках їжі, коли група солдатів застрягла в віддаленому лісі біля Молунду в Камеруні в 1916 році, пише Daily Mail.
В ексклюзивному інтерв'ю Daily Mail професор Пепин розповідає, як колоніалізм, голод і проституція внесли вклад в триваючу епідемію СНІДу. «Під час Першої світової війни у Німеччині в Африці було кілька колоній, і союзні війська вирішили вторгнутися в ці колонії, однією з яких був Камерун, - пояснив професор Пепин. - У Камерун вторглися британські, бельгійські та французькі солдати з п'яти напрямків».
По одному з маршрутів вторгнення 1600 солдатів покинули Леопольдвіль і вирушили вгору по річці Конго і її притоку, річці Санга, перш ніж пішки дістатися до кінцевого пункту призначення в Камеруні. Цей шлях пролягав через віддалене місто Молунду, місце, яке, як припускали попередні дослідження, було місцем найпершої ВІЛ-інфекції, повідомляється в статті.
«Солдати провели в Молунду три або чотири місяці (...). Поки вони перебували там, головною проблемою були не кулі ворога, а голод», - розповідає професор Пепин. (...) У солдатів незабаром закінчилося продовольство, і вони покладалися на припаси, відправлені по річці з Браззавіля і Леопольдвіля. (...) Але проблеми з матеріально-технічним забезпеченням привели до масового голоду і змусили солдат відправитися в ліс і полювати на всіх тварин, яких можна було вжити в їжу.
«Моя гіпотеза полягає в тому, що один із солдатів захворів на ВІЛ під час полювання в лісі. Він убив шимпанзе, поранився, коли обробляв тварину, щоб нести її назад, і через рану вірус потрапив до його організму, - говорить професор Пепин. - У підсумку після війни солдат повернувся в Леопольдвіль і, ймовірно, запустив найпершу лінію передачі вірусу в самому Леопольдвілі».
«Професор Пепин вважає, що, після того, як вірус потрапив в людську популяцію, спочатку він поширювався повільно, будучи обмеженим тим, що було тоді столицею бельгійської колонії. За його оцінками, цей єдиний випадок зоонозної передачі в 1916 році привів до зараження близько 500 осіб на початку 1950-х років. Поширення ВІЛ в той час було викликано, перш за все, повторним використанням брудних голок в лікарнях, що було результатом браку ресурсів і обмежених можливостей дезінфекції», - йдеться в статті.
«У 1960 році Конго скинуло кайдани європейського колоніалізму, що спровокувало приплив біженців і мігрантів в місто. Населення Леопольдвілю на початку XX століття становило близько 14 тис. чоловік, а зараз в Кіншасі (назва, дана Леопольдвілю в 1966 році) проживає 14 млн чоловік, тобто за століття воно збільшилося в 1000 разів. Місто виявилося ідеальним середовищем для поширення ВІЛ через нерівномірний статевий склад - на кожну жінку припадало 10 чоловіків. Це призводило до злиднів і повальної проституції, що сприяло поширенню вірусу, що передається статевим шляхом, серед міського населення».
«Щорічно повія брала до 1500 клієнтів. Це було ідеально для поширення ВІЛ статевим шляхом серед цих секс-робітниць і їх клієнтів, - говорить професор Пепин. - Саме тоді, в 1960-х роках, передача інфекції статевим шляхом прискорилася».
«Леопольдвіль був невід'ємною частиною глобального поширення ВІЛ, додає професор Пепин, кажучи, що до 1960-х років кілька випадків було зареєстровано в інших частинах країни. Технічний фахівець з Гаїті, який приїхав в країну після здобуття нею незалежності, заразився тут вірусом і в кінцевому підсумку відвіз його додому, де він потім поширився серед чоловіків-геїв. «Не минуло й кількох років, як він був ще раз експортований - в США, а в США він поширився серед геїв і споживачів внутрішньовенних наркотиків. Зі США він потрапив до Західної Європи», - розповідає доктор Пепин.

Обурило зауваження: У Львові чоловік влаштував стрілянину у популярному торгівельному центрі (фото)

середа, 9 квітень 2025, 22:59

У львівському торговельному центрі "Форум" стався інцидент зі стріляниною. Чоловік з пістолетом погрожував працівникам охорони. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеві Telegram-канали. Інцидент стався у львівському торговельному це...

Курячі ноги для захисту працівників вже не купуємо: Смілянський про реформи в "Укрпошті"

середа, 9 квітень 2025, 21:53

Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський розповів про незвичний спосіб захисту для листонош, які раніше використовували співробітники пошти. Раніше «Укрпошта» використовувала курячі ноги як засіб захисту від нападів собак. Про це розповів гендиректор ко...