Вченим з Сполучених Штатів Америки вдалося здійснити історичний прорив, передавши енергію з космосу на Землю. Цей успіх був досягнутий завдяки використанню невеликого супутника вагою всього 50 кілограмів.
В тай час, коли Японія планує випробувати передачу енергії з космосу на Землю у 2025 році, вчені з Каліфорнійського технологічного інституту виявилися несподівано вперед і оголосили про вдалу реалізацію такого експерименту.
З кінця січня в орбіту було відправлено експериментальну систему збирання сонячної енергії під назвою Space Solar Power Demonstrator (SSPD-1), яка мала масу всього 50 кілограмів. Цей пристрій збирав енергію за допомогою сонячних панелей і передавав її на Землю у вигляді мікрохвильового випромінювання. На жаль, деталей про потужність експерименту вчені поки не розголошують.
Зазначено, що автори проєкту приділяють багато уваги своїм легким і гнучким мікрохвильовим передавачам, які стали справжньою новизною у цій галузі. Застосовуючи конструктивну і деструктивну інтерференцію між окремими передавачами, група передавачів енергії здатна регулювати фокус та напрямок випромінюваної енергії без рухомих частин. Використання точних елементів керування синхронізацією в масиві передавачів дозволяє динамічно фокусувати потужність у визначеному місці за допомогою когерентного додавання електромагнітних хвиль. Це дозволяє передавати більшу частину енергії у необхідне місце і уникати розсіювання.
Наразі ми знаємо, що раніше ніхто ніколи не досягав бездротової передачі енергії в космосі, навіть використовуючи складні та дорогі конструкції. Наша команда вперше досягає цього за допомогою легких та гнучких конструкцій, а також власних інтегральних схем. Це новаторський крок, який має великий потенціал у сфері безпроводової передачі енергії з космосу на Землю.
Ротвейлер заприятелював з ягнятком на фермі. Їхня дружба стала настільки міцною, що з часом свійська тварина почала поводитися як собака. Це підмітила власниця ферми, опублікувавши відповідне відео у своїх соціальних мережах, передають Патріоти України...
Розслідування щодо розтрати під час ремонту дороги розпочали кілька років тому. Слідчі з`ясували, що у 2018 році між ХОДА та приватною фірмою був договір, за яким вона мала зробити ремонт дороги Зміїв-Таранівка у Харківській області, повідомляють Патрі...