Американським науковцям вперше в історії людства вдалося передати енергію із космосу на Землю (відео)

Вченим з Сполучених Штатів Америки вдалося здійснити історичний прорив, передавши енергію з космосу на Землю. Цей успіх був досягнутий завдяки використанню невеликого супутника вагою всього 50 кілограмів.

В тай час, коли Японія планує випробувати передачу енергії з космосу на Землю у 2025 році, вчені з Каліфорнійського технологічного інституту виявилися несподівано вперед і оголосили про вдалу реалізацію такого експерименту.

З кінця січня в орбіту було відправлено експериментальну систему збирання сонячної енергії під назвою Space Solar Power Demonstrator (SSPD-1), яка мала масу всього 50 кілограмів. Цей пристрій збирав енергію за допомогою сонячних панелей і передавав її на Землю у вигляді мікрохвильового випромінювання. На жаль, деталей про потужність експерименту вчені поки не розголошують.

Зазначено, що автори проєкту приділяють багато уваги своїм легким і гнучким мікрохвильовим передавачам, які стали справжньою новизною у цій галузі. Застосовуючи конструктивну і деструктивну інтерференцію між окремими передавачами, група передавачів енергії здатна регулювати фокус та напрямок випромінюваної енергії без рухомих частин. Використання точних елементів керування синхронізацією в масиві передавачів дозволяє динамічно фокусувати потужність у визначеному місці за допомогою когерентного додавання електромагнітних хвиль. Це дозволяє передавати більшу частину енергії у необхідне місце і уникати розсіювання.

Наразі ми знаємо, що раніше ніхто ніколи не досягав бездротової передачі енергії в космосі, навіть використовуючи складні та дорогі конструкції. Наша команда вперше досягає цього за допомогою легких та гнучких конструкцій, а також власних інтегральних схем. Це новаторський крок, який має великий потенціал у сфері безпроводової передачі енергії з космосу на Землю.

Пропонувала придбати валюту "за вигідним курсом": На Хмельниччині банкірка обікрала вдів та дітей загиблих воїнів ЗСУ

п’ятниця, 22 вересень 2023, 20:55

У Хмельницькій області керівниця відділення банку крала гроші в родин загиблих на війні Росії проти України. Її вже затримала поліція. Підозрювана обіцяла вигідний обмін валют та депозит у банку та виманила у родичів загиблих захисників понад 5 млн грн...

Житель Харківщини продавав військовим неіснуючі позашляховики (фото)

п’ятниця, 22 вересень 2023, 19:15

Шахрай ошукав захисників майже на мільйон гривень. Слідчі оголосили підозру 31-річному жителю Лозової, який продавав неіснуючі автомобілі військовим, інформують Патріоти України. Як установило слідство, чоловік був раніше неодноразово судимим за майнов...