"Аналоговнет": Окупанти намагаються забезпечити Донецьк водою і будують новий водоканал, - розвідка Британії

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну нестача води стала гострою проблемою для окупованого Донецька. На це звернули увагу в розвідці Британії. Аналітики нагадали, що 28 квітня глава так званої "ДНР" заявив, що запаси води там знаходяться на небезпечно низькому рівні, передають Патріоти України.

"Канал Сіверський-Донець, який забезпечує регіон водою, залишається під контролем України, але його довгий маршрут часто стає предметом боротьби. Російські сили, ймовірно, намагалися захопити канал, щоб зменшити нестачу води в Донецьку", - вважають аналітики.

У британській розвідці пояснили, що канал Сіверський-Донець проходить через місто Часів Яр за 6 км на захід від Бахмута. Інтенсивне використання російськими військами артилерії для підтримки захоплення Бахмута та прилеглих територій, ймовірно, завдало шкоди каналу та іншій регіональній водній інфраструктурі. Це підірвало зусилля окупантів щодо усунення нестачі води, яка спочатку і була створена російським вторгненням.

Аналітики зазначили, що для компенсації відсутності успіху в захопленні та утриманні каналу, росіяни, ймовірно, будують новий водоканал, щоб зменшити нестачу води в окупованому Донецьку. "Однак навряд чи це повністю компенсує скорочення доступу окупованих регіонів до води", - вважають у розвідці Британії.

Скрепні технології знов явили світу свій клас: На МКС оголошували тривогу через витік повітря. Екіпаж терміново евакуювали

п’ятниця, 5 червень 2026, 23:00

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) наказало екіпажу Міжнародної космічної станції підготуватися до евакуації через витік повітря в російському сегменті станції. Про це повідомила речниця NASA Бетані Стівенс ...

Нові знахідки антропологів в Африці доводять, що пращури сучасної людини приручили вогонь значно давніше ніж вважалося досі

п’ятниця, 5 червень 2026, 22:48

У печері Вондерверк на півдні Африки знайшли сліди вогню, занесеного туди давніми представники роду Homo від одного до двох мільйонів років тому. Хоча самостійно добувати вогонь вони ще не могли, знахідки з печери свідчать, що ці пращури людства неодно...