Аномальні фірми і кухарі-мільйонери: Стало відомо, хто дає гроші партії Зеленського (інфографіка)

З моменту реєстрації партії "Слуга народу" минуло 2 роки. За цей час вона зібрала 226 млн грн внесків: 87 млн грн - від фізичних осіб і 139,4 млн грн - від юридичних. Партію профінансували 94 людини. Ще 200 млн грн надійшло на виборчі рахунки президента Володимира Зеленського та мажоритарників від партії, порахував рух "Чесно", передають Патріоти України.

Парадокс у тому, що попри таку шалену підтримку, партія має у 2,5 рази менше донорів, ніж депутатів у парламентській фракції (248 людей). Відомих осіб серед донорів партії небагато, левова частка – підприємці (власники бізнесу або ФОПи).

Внески зробили також 44 юридичні особи, причому 34 із них переказали від 3 млн грн (максимально дозволена сума – 3,3 млн грн). Про більшість цих компаній немає жодної іншої інформації, окрім даних у держреєстрах.

Частину юридичних осіб, які фінансували "Слугу народу", заснували лише торік. Наприклад, "Інтернет Трафік" з Києва зареєстрували в березні 2019-го. А в липні компанія переказала 3,3 млн.

Або ж компанія "Веб Маркет Компані", також зареєстрована торік у березні зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. грн, у липні надіслала партії 3,3 млн грн.

Більшість внескодавців – чоловіки (76%). Це люди, які можуть собі дозволити перерахувати політсилі від 20 тис. грн, але переважно ці суми сягали від 100 тис. грн. Внесками від 100 тис. грн партії надійшло понад 99,7% коштів.

Раніше серед донорів "Слуги народу" журналісти "Наші гроші з Денисом Бігусом" виявили кухаря, котрий перерахував партії 3,3 млн грн. "Парадокс: партія "Слуга народу" завела 248 депутатів у парламент, але грошей на партію за 2 роки дали лише 94 людини", - дивуються у "Чесно".

З архіву ПУ. У NASA показали, як виглядає "пустеля" посеред України з космосу (фото)

четвер, 26 листопад 2020, 2:00

Олешківські піски в Україні потрапили на фото NASA. Супутник Landsat 8 зняв розташований в 30 км від Херсона унікальний піщаний масив з космосу, передають Патріоти України 4 листопада 2019 року. "На північ від Чорного моря ландшафт південної України ря...

З архіву ПУ. "Людство чекають небачені муки": 11 тисяч вчених виступили зі страшним прогнозом

четвер, 26 листопад 2020, 1:00

Людей на планеті Земля чекають "небачені муки через кліматичну кризу", якщо не відбудуться серйозні зміни в глобальному суспільстві. Про це йдеться в жорсткому попередженні більш ніж 11 тисяч вчених, передають Патріоти України 5 листопада 2019 року. «М...