"Арешт рахунків блокує нас, "Євробачення" й Олімпіада під питанням": У "Суспільному" зробили тривожну заяву

"Суспільне" заявляє, що вже тиждень звертається по допомогу до Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, Міністерства культури, молоді та спорту й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та підтримки.

Зураб Аласанія. Фото: скріншот з відео.

"Суспільне" заявляє, що арешт рахунків за борги блокує його роботу і ставить під сумнів участь України у пісенному конкурсі "Євробачення" і трансляцію Олімпіади-2020, мовник просить у держави коштів. Про це написав у Facebook голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураб Аласанія, передають Патріоти України.

"Постановами Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781 було накладено арешт на кошти, що є на рахунках Суспільного мовника.

18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із "Суспільного" боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства "Євроньюз".

Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з "Євроньюз" розпочалася 2010 року ще до створення суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії "Євроньюз", що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність. Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів "Суспільного", зокрема запуск нової Суспільної студії в ефірі телеканалу UA: Перший.

Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника (UA: Перший, UA: Культура), усіх регіональних каналів "Суспільного", діджитал-платформ та трьох каналів радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура)".

"Суспільне" заявляє, що вже тиждень звертається по допомогу до Кабінету міністрів, Міністерства фінансів, Міністерства культури, молоді та спорту й Міністерства юстиції України, проте не отримує відповіді та підтримки з боку держави.

Мовник зазначає, що "навіть при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків суспільного мовника до компанії "Євроньюз".

Тож із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн – і реалізувати річний план буде неможливо. "Суспільне" нарікає, що "знову перейде в режим виживання, як це й було в попередні роки через колосальне недофінансування, коли мовник міг здійснювати лише базові видатки, без жодних належних вкладень у виробництво нового контенту чи технічне переоснащення".

Мовник просить владу виділити з держбюджету окремі кошти для погашення заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково. Команда "Суспільного" пояснює, що створення незалежної телерадіокомпанії з переданням їй величезних державних боргів – неможливе, а відсутність допомоги держави призведе до повної зупинки суспільного мовлення в Україні.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія нагадав, що україномовну версію міжнародного каналу "Euronews" запустили у 2010 році Віктор Янукович та Микола Азаров, яким "кортіло отримати рекламу в Європі". За договором одноразово заплатили Є8,5 млн, а Є5,2 млн мали платити щороку.

У другому півріччі 2013 року сплати припинилися. У 2014 році змінилось керівництво НТКУ. У 2015 році договір було розірвано; борг на той момент склав Є10,5 млн. "Суспільне", створене на базі НТКУ та ОДТРК у 2017 році, отримало цей борг у спадок.

АТ "Євроньюз" у 2015 році виграло суд у НТКУ, а у 2017 році домоглося заморожування у швейцарському банку Є15 млн, задепонованих Україною для "Євробачення-2017" на випадок форс-мажору. НСТУ оскаржило блокування коштів у Женеві, суд у Швейцарії триває.

Тепер Мінюст арештував рахунки НСТУ. Аласанія вважає, що уряд має "погасити заборгованість держави" – натомість Кабмін хоче сплатити борг із 1,7 млрд коштів "Суспільного" (після відрахування 308 мільйонів залишиться 1,4 млрд).

Чому виникають провали в пам'яті після розпивання спиртного: Вчені назвали причини

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:24

Вживання спиртного не тільки підвищує ризик померти від серцевого нападу та інших хвороб у довгостроковій перспективі, але й може спричиняти провали в пам'яті буквально на наступний ранок, передають Патріоти України. Група вчених з Університету Пенсіль...

Звільнена по обміну з лап Москви знаменита американська баскетболістка відверто розповіла про жахи російської в’язниці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:15

Дворазова олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу з баскетболу Бріттні Грайнер заявила, що почувалася неповноцінною людиною в російській в’язниці, передає NV. . Дівчину заарештували в лютому 2022 року в аеропорту Шереметьєво за ввезення наркотичних ...