У Туреччині під час розкопок комплексу споруд, виявленого на пам'ятнику Карахан-Тепе епохи раннього неоліту, археологи знайшли всередині однієї з будівель, в якій, ймовірно, проходили ритуальні церемонії, 11 вертикально встановлених кам'яних стовпів у вигляді фалосів та кам'яну чоловічу голову віком 11 тисяч років. Про це розповідає Turkish Journal of Archaeology and Ethnography, передають Патріоти України.
Археологи із Стамбульського університету проводили розкопки неолітичного поселення Карахан-Тепе. Центральне місце в ньому займала будівля діаметром 23 метри майже прямокутної форми із округленими кутами. Поруч була ще одна висічена споруда розміром 7×6 метрів, пов'язана з попередньою.
Як розповів професор Неджмі Карул, на стіні в центральній частині останньої будівлі знаходилася кам'яна голова чоловіка з лобом, товстими губами і бородою. Голова була трохи повернена у бік вхідних сходів. Усередині споруди знайшли 11 вертикально встановлених кам'яних стовпів у формі фалосів. Їхня висота - від 1 до 1,7 метра, діаметр - близько 30-50 сантиметрів.
Вчені дійшли висновку, що будинок був навмисно засипаний землею та скельними породами. Стовпи перед цим укріпили великим камінням. За словами професора, ймовірно, у цих будинках проводилися ритуальні церемонії.
Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...
Молитва, яку планували виголосити на богослужіннях із нагоди річниці війни в Україні, викликала розбіжності у Фінській православній церкві. Вона була схвалена главою церкви, архиєпископом Ілією, але натрапила на спротив митрополита Арсенія. Про це пові...