Археологи розкопали дивну будівлю із кам'яними фалосами та чоловічою головою (фото)

У Туреччині під час розкопок комплексу споруд, виявленого на пам'ятнику Карахан-Тепе епохи раннього неоліту, археологи знайшли всередині однієї з будівель, в якій, ймовірно, проходили ритуальні церемонії, 11 вертикально встановлених кам'яних стовпів у вигляді фалосів та кам'яну чоловічу голову віком 11 тисяч років. Про це розповідає Turkish Journal of Archaeology and Ethnography, передають Патріоти України.

Археологи із Стамбульського університету проводили розкопки неолітичного поселення Карахан-Тепе. Центральне місце в ньому займала будівля діаметром 23 метри майже прямокутної форми із округленими кутами. Поруч була ще одна висічена споруда розміром 7×6 метрів, пов'язана з попередньою.

Як розповів професор Неджмі Карул, на стіні в центральній частині останньої будівлі знаходилася кам'яна голова чоловіка з лобом, товстими губами і бородою. Голова була трохи повернена у бік вхідних сходів. Усередині споруди знайшли 11 вертикально встановлених кам'яних стовпів у формі фалосів. Їхня висота - від 1 до 1,7 метра, діаметр - близько 30-50 сантиметрів.

Вчені дійшли висновку, що будинок був навмисно засипаний землею та скельними породами. Стовпи перед цим укріпили великим камінням. За словами професора, ймовірно, у цих будинках проводилися ритуальні церемонії.

"Твою екскурсію Хортицею не забудемо ніколи": У боях за Україну загинув історик та "кіборг" (фото)

четвер, 6 жовтень 2022, 0:36

Виконувач обов'язків міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв 5 жовтня у соцмережі "Фейсбук" повідомив, що загинув В'ячеслав Зайцев. Чоловік був істориком, військовим та депутатом Запорізької міської ради останніх двох скликань, передають Патріоти Укр...

Знаменитий український тенісист відмовився сидіти в тилу і пішов бити окупантів (фото)

середа, 5 жовтень 2022, 23:42

Знаменитий український тенісист Олександр Долгополов зізнався, що їде на фронт до гарячої точки. За словами уславленого спортсмена, він більше не може відсиджуватися у тилу, передають Патріоти України. Олександр нагадав, що ще до початку "могилізації" ...