Археологи розкрили давню могилу, і побачене їх вразило (фото)

У Приуральському районі, на березі протоки Гірський Полуй, археологи Наукового центру вивчення Арктики завершили дослідження могильника XIX століття - пам'ятника Нюримпосллор на Ямалі. Одна з могил, яку вони розкопали, виявилася могилою-фантомом. Про це пише видання rg.ru, передають Патріоти України.

Під могилою-фантомом мається на увазі те, що останків людини в ній не було, а замість них лежала обрядова лялька, що уособлює дух загиблого, а також сокиру, кінцівки стріл, залізні і мідні бляхи.

Як каже керівник експедиції, науковий співробітник сектора історії та археології центру вивчення Арктики Олександр Гусєв, такі поховання влаштовували для зниклих без вести, що потонули, які загинули під час таких обставин, коли останки поховати було невозможливо. Називають такі могили кенотафом. Археологи досліджували в цілому чотири могили в Нюримпосллоре.

Друге поховання належало дорослій жінці. У ньому було багато жіночих прикрас: мідних бляшок, бус, браслетів і сережок. А в області голови, як це буває при похованні жінок, лежав перевернутий котел.

Ще дві могили виявилися дитячими. У першій знаходилися останки немовля, яке померло у віці приблизно до півроку, і дзвіночки. У другій був похований хлопчик 6-8 років. Його поховання, на переконання вчених, було найбагатшим на артефакти. Вчені витягли з могили по парі мідних ноженів і залізних ножів, безліч мідних бляшок і гудзиків.

"Аналогічні поховання хлопчиків 6-8 років з більш багатим супровідним інвентарем, ніж у дорослих, були виявлені на некрополі Зелений Яр, а також в пам'ятках Сургутского Приоб'я", - розповідає Олександр Гусєв.

Хлопчик - майбутній чоловік. Очевидно саме ця вікова планка уособлювала якийсь рубіж і поступовий перехід до дорослого життя. Тому населення півночі Західного Сибіру в минулому трепетно ставилися до дітей в такому віці. І ховали їх з особливим шануванням.

На думку вченого, продовження досліджень могильника XIX століття може дати ще більше даних для реконструкції історії Ямалу і суміжних територій. Поки ж зібрана колекція артефактів (близько ста одиниць) після опису буде передана на постійне зберігання і експонування в окружний музейно-виставковий комплекс імені Шемановського.

Польща готує нові правила для українців із простроченими документами: Що треба знати

неділя, 28 квітень 2024, 21:25

Усі рішення про тимчасовий захист для громадян України, які перебувають у Польщі, включено до окремого закону, передають Патріоти України. За кілька днів польська влада представлять оновлений варіант цього документа, в якому буде враховано рішення уряд...

"Він не уявляє, як можна грати": Чемпіон світу нещадно розніс Мудрика після матчу з Астон Віллою

неділя, 28 квітень 2024, 21:00

Ексгравець Челсі та чемпіон світу у складі збірної Франції Франк Лебеф розкритикував українського вінгера лондонців Михайла Мудрика після гри проти Астон Вілли (2:2) в 35 турі АПЛ. За словами легендарного футболіста, Мудрик погано взаємодіє з партнерам...