Археологічні дослідження на схилі гори Арарат у провінції Агри, Східна Туреччина, продовжують привертати увагу вчених. Група археологів зі Стамбульського технічного університету та Університету Агри імені Ібрагіма Чечена вирушила в села Тельчекер та Узенгілі, сподіваючись виявити сліди Ноєвого ковчега.
Історія досліджень цієї області сягає 1959 року, коли картограф Ільхан Дурупінар виявив на вершині гори слід, схожий на велике судно. Після проведення сканування та вивчення георадарів вчені зафіксували під поверхнею “штучну конструкцію у формі корабля”.
Незважаючи на ці знахідки, багато хто сумнівається у зв’язку з пошуками Ноєвого ковчега. Раніше дослідники припускали, що “Араратські гори” з Біблії можуть відповідати давньовірменській державі Урарту, і стверджували, що інша гора, Тахте Солейман, може бути місцем, де Ной пристав до землі.
Нещодавні розкопки в Тельчекері та Узенгілі надали нові дані. Зразки гірських порід і ґрунтів із району, де раніше було знайдено передбачувані руїни ковчега, містять сліди обробленої глини та залишки морських організмів. Попередні результати датування цих зразків свідчать про період енеоліту, що збігається з часом визнаного більшістю вчених Всесвітнього потопу.
Портников розповів, що СБУ надіслала йому офіційне повідомлення щодо знаходження в його помешканні в серпні 2022 року пристрою для підслуховування і відкриття кримінального провадження з цього приводу. "Кримінальне провадження закрите у зв’язку із вста...
Російський воротар «Нафтчі» та вихованець московського «Спартака» Олексій Козлов розповів про погане ставлення до росіян у Литві та Латвії, повідомляють Патріоти України. Козлов виступав за литовський «Утеніс» у 2018 році. «Пам'ятаю, був випадок у Віль...