Археологи знайшли у Вірменії повну скарбів гробницю загадкового народу 3-тисячорічної давнини

Те що чоловік та жінка з високим соціальним статусом у столиці загубленого в часах історії королівства були урочисто поховані разом у один час, може надихати уяву сучасних міфотворців: екскурсоводів, письменників, поетів

Команда польських та вірменських вчених виявила в Мецаморі гробницю, яка датується періодом пізньої бронзи, а саме 1300 — 1200 рр. до н. е., повідомляють Arkeonews.

Йдеться про камери, викопані у землі та викладені великим камінням. Усередині дослідники знайшли останки двох людей, чоловіка та жінки, із трохи згорбленими ногами, орієнтовно віком 30 — 40 років. За словами археологів, кістки добре збереглися і, ймовірно, це останки подружжя.

"Їхня смерть для нас є загадкою, ми не знаємо причини, але все вказує на те, що вони померли одночасно, тому що немає слідів повторного відкриття гробниці", — сказав керівник дослідницького проекту, професор Кшиштоф Якуб’як з Археологічний факультет Варшавського університету.

Під час розкопок на цьому місці вчені знайшли понад сотню намистин та золоті підвіски, деякі з яких були схожі на кельтські хрести. Також вони виявили велику кількість сердолікових підвісок та залишки дерев’яного могильника. Керівник дослідження додав, що це поховання є "унікальним", оскільки немає жодних ознак того, що до нього дісталися розкрадачі могил.

Під час розкопок на цьому місці вчені знайшли понад сотню намистин та золоті підвіски, деякі з яких були схожі на кельтські хрести Під час дослідження вчені знайшли десяток керамічних посудин та унікальну фаянсову колбу, привезену з сирійсько-месопотамського кордону. Археологи не знають, хто жив у Мецаморі в той час, оскільки не залишилося жодних текстів, які допомогли б вченим провести ідентифікацію.

"Але це було дуже велике поселення. До наших часів дійшли навіть укріплення з величезних кам'яних блоків, що оточують так звану цитадель на пагорбі. Наприкінці II тисячоліття до нашої ери в регіоні не існувало іншого поселення, яке можна було б порівняти за значенням і розміром", - додав професор Якуб'як.

На території Мецамору існувало безліч поселень починаючи з 5-го тисячоліття до н. е. Зокрема вчені вважають, що від 4000 до 3000 рр. до н. е. там існував культурний центр.

Також у Мецаморі є археологічні пам’ятки 6-го століття до н. е., які є одними з найдослідженіших на Вірменському нагір’ї. До цих пам’яток належить поселення бронзово-залізного віку, а також могильник. Саме тут знайдено найдавніші відомі золоті прикраси на території Вірменії.

Готуйтеся до аномалій! В Україну йде різке потепління до +20 - прогноз синоптика

субота, 18 січень 2025, 22:55

У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...