В Україні банки мають право блокувати рахунки українців не тільки у разі підозрілих операцій. Також без доступу до рахунку залишать тих, хто не вклеїв фото в паспорт. За законом тоді документ вважається недійсним і банк має попередити клієнта та обмежити йому доступ до своїх послуг. Про це йдеться в роз'ясненнях, опублікованих на офіційному сайті НБУ. Якщо не вклеїти фото в паспорт у 25 чи 45 років (йдеться про паспорт-книжечку), то рахунок заблокують, передають Патріоти України.
"Паспорт вважатиметься недійсним у такому випадку. З недійсним паспортом ви не можете проводити банківські операції, видавати доручення, укладати договори тощо. Після того, як ви вклеїте фото у свій паспорт*, він знову стане дійсним. Повідомте про це свій банк, щоб відновити доступ до рахунків та операцій", – пояснюють в НБУ.
Щоб вклеїти фотокартку, необхідно звернутись до підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації або ж до відповідного Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
У яких ще випадках заблокують рахунок
В Україні банки блокують рахунки українців після переказу під час продажу криптовалюти. Якщо купувати "монети" у простих користувачів, то є високий ризик блокування рахунку. Шахраї крадуть гроші в українців і одразу ж купують криптовалюту. Діє налагоджена схема: з картки жертви гроші переказують одразу на рахунок того українця, який продає криптовалюту. Він, нічого не підозрюючи, продає, наприклад, частину свого біткоїну. Отримує на картку гривню. Проте згодом його рахунок блокує банк.
"Я продав криптовалюту на 10 тис. грн. Я не встиг витратити гроші, а мій рахунок заблокували нібито за шахрайські дії. Я звернувся до ПриватБанку, а мені тепер кажуть, що потрібне або рішення суду, або щоб я повернув гроші жертві", – поскаржився один із українців. Таких історій – сотні. Банки у своїх діях керуються чинними правилами.
З моменту катастрофи, що сталася 15 квітня 1912 року, "Титанік" увійшов у історію як "непотоплюване судно, що потонуло". Проте чи дійсно його називали таким до першого плавання, передають Патріоти України. Нові історичні дані змінюють загальноприйняте ...
Археологи з Г’юстонського університету вперше успішно розкопали королівську гробницю в стародавньому місті Мая Караколь, розташованому в сучасних лісах Белізу. Гробниця, що належала Те Кааб Чаку — першому відомому правителю міста та засновнику королівс...