Українській владі відомо про 240 випадків вилучення дітей з сімей українських біженців в країнах ЄС. Про це заявила представник українського омбудсмена з прав дітей, сім'ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв'ю, передають Патріоти України.
За її словами, таке відбувається через відмінності між законодавством України та приймаючої країни. "Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитися на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином, соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину з сім'ї", – говорить Суслова.
Представник омбудсмена називає такі випадки "недопрацюванням" з боку України: потрібно надавати громадянам, які виїжджають, більше інформації про закони в ЄС. "Наприклад, у Німеччині ви повинні зробити такі-то процедури. Або що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку", – пояснює правозахисниця.
Суслова зазначила, що зараз влада України працює над тим, щоб допомогти сім'ям, які опинилися в подібних ситуаціях.
Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії зі Службою безпеки України викрили військовослужбовця однієї з частин, дислокованої в Сумській області, який привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень, ...
В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...