Бережіться! Лікар розповів, як коронавірус може вдарити по органах травлення - найцікавіше починається після

Люди, які перенесли коронавірус, через 2-3 місяці можуть зіткнутися з новим для себе захворюванням — ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки. Про це в інтерв'ю "Фактам" розповів завідувач кафедри внутрішньої медицини №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Заслужений лікар України доктор медичних наук професор Вадим Шипулін.

Доктор зазначив, що першими симптомами коронавірусу у деяких людей є блювота або діарея, а не звичне підвищення температури.

"Дійсно, у кожного четвертого-п'ятого з тих, хто заразився коронавірусом, першими симптомами бувають нудота, блювота, діарея, але саме "цікаве" починається після того, як людина начебто одужала. Через два-три місяці вона може зіткнутися з новим для себе захворюванням — ураженням підшлункової залози, кишечника, печінки", - розповів Шипулін.

Внутрішні органи людини стають мішенями для підступної інфекції, зазначає професор.

"Ці органи - мішені для підступного вірусу. Потрібно звернутися до гастроентеролога, щоб визначити, чи не з'явилося у вас захворювання кишечника: неспецифічний виразковий коліт, або хвороба Крона. Ці важкі хвороби починаються через збій імунітету, коли організм раптом помилково сприймає клітини кишечника як чужорідні. Відомо, що важче переносять COVID-19 ті, хто приймає терапію, гнітючу імунну систему", - резюмував фахівець.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...