Бережіться! Вчені дізналися, скільки кави в день вбиває мозок

Багатьом з нас здається, що ранкова чашка кави важлива для початку дня. І хоча деякі дослідження показали, що помірне споживання кави може бути корисним, наскільки його буває занадто багато? Це те, що хотіли дізнатися дослідники з Австралії, і вони тільки що опублікували свої висновки в журналі Nutritional Neuroscience, передають Патріоти України.

Вивчення того, як великі дози кави впливають на мозок. Дослідники з Університету Південної Австралії хотіли дізнатись, як кава впливає на мозок (зокрема, обсяг мозку та ризик деменції та інсульту). Вони вивчили вплив кави на майже 18000 людей у віці від 37 до 73 років, що зробило це найбільше дослідження у своєму роді.

Грунтуючись на їхніх висновках, здається, що кава в надлишку не приносить такої ж користі для мозку, як кава в помірних кількостях. У тих, хто пив більше шести чашок кави в день, ризик розвитку деменції був на 53% вище, а обсяг мозку зменшився.

Як співавтор дослідження, кандидат Кітті Фам пояснює в прес-релізі "" ми постійно виявили, що більш високе споживання кави в значній мірі пов'язане зі зменшенням обсягу мозку-по суті, вживання більше шести чашок кави в день може піддати вас ризику захворювань мозку, таких як недоумство і інсульт."

Як зазначає в прес-релізі професор і співавтор дослідження Еліна Хіппенен, доктор філософії, магістр охорони здоров'я, магістр медицини, точні механізми, що лежать в основі того, чому надмірне споживання кави може мати негативні наслідки, повністю не вивчені. Тим не менш, вона каже: "одна проста річ, яку ми можемо зробити, - це не допускати зневоднення і не забувати пити трохи води разом з чашкою кави".

Не хвилюйтеся, любителі кави! Це дослідження пов'язувало несприятливий вплив на мозок тільки з надмірним споживанням кави (більше шести чашок в день). З іншого боку, помірне споживання кофеїну позитивно пов'язане зі здоров'ям мозку.

Згідно з одним дослідженням 2010 року, вживання трьох-п'яти чашок кави в день в середньому віці було пов'язано зі зниженням ризику деменції і хвороби Альцгеймера приблизно на 65% в більш пізньому віці.

Крім того, кава є хорошим джерелом антиоксидантних поліфенолів і тригонеліну, які підтримують когнітивні функції і можуть знизити ризик втрати пам'яті, як раніше пояснила MBG дієтолог Ума Найду, доктор медицини.

Додаткові дослідження також показують, що кава благотворно впливає на здоров'я мозку, ожиріння печінки, діабет і метаболічний синдром.

Відродження радянського феодалізму: У Черкасах скандал - школярів, навіть хворих, змусили працювати на полі замість уроків

п’ятниця, 17 вересень 2021, 0:06

Шестикласників Великосевастянівської школи змусили працювати в полі на зборі врожаю і носити гарбузи замість уроків. Вчителі не реагували на скарги дітей на погане самопочуття і змусили працювати на полі навіть тих, хто звільнений від занять фізкультур...

Такого "спецефекту" ніхто не очікував: Чайка зухвало зіпсувала романтичну зйомку на пляжі (фото)

четвер, 16 вересень 2021, 23:52

Пара розраховувала отримати миле відео, якими можна буде поділитися на Facebook, але замість цього виявила курйозну "фотобомбу" від чайки. Виявилося, що поки вони позували біля води, чайка повністю "захопила кадр". Птах ходив перед камерою з розкритим ...