"Безробітним призначили допомогу на час карантину": Українка із Дніпра розповіла про життя в Греції

Греки відкриті і доброзичливі, тому з ними просто знайти спільну мову.

Вікторія із Дніпра чотри роки тому переїхала до Афін в Грецію. Українка вийшла заміж за грека. Про свою адаптацію в країні та особливості культури і кухні вона розповідає у своєму блозі в "Інстаграм", повідомляють Патріоти України.

"Емігрувала до Греції у віці 26 років відразу ж після нашого з чоловіком одруження, яке відбулося в Києві. Мені довелося залишити своїх рідних і близьких друзів, улюблену роботу і почати своє життя з чистого аркуша в новій і незвіданій для мене країні. Але не шкодую про прийняте рішення і вибір", - каже українка.

Греки відкриті і доброзичливі, тому з ними просто знайти спільну мову. Більшість знає англійську і це полегшує адаптацію. "Кажуть, що емігранти при переїзді в нову країну проживають кілька етапів: медовий місяць (туристичний); розчарування, коли проблеми наростають і людина починає порівнювати колишнє життя на батьківщині і зазвичай не на користь нової країни; етап пристосування, коли з'являються перші близькі знайомі серед місцевого населення, і повне прийняття або бікультуралізм. Думаю, що на даному етапі часу я перебуваю приблизно між двома останніми", - додає Вікторія.

Найбільше допоміг адаптуватися чоловік, який підтримував Вікторію у всьому. "Не заперечуватиму, що не раз хотілось все покинути і повернутись на батьківщину. Але не самій, а з чоловіком. Було дуже важко говорити грецькою. Перший час мені було страшно відкрити рота. Тому за потреби одразу переходила на англійську. Але в той же час навчилася вести щоденник, в якому записувала все, що мені тут подобалось. Замінила прогулянки в парку на прогулянки біля моря і перестала звинувачувати всіх навколо. Прийняла те, що це мій вибір, ніхто мене не змушував переїздити", - пояснює українка.

Середня зарплата в Греції 1200 євро. Некваліфікований працівник отримує 350 євро, але людина з кваліфікацією і знанням мови може розраховувати на 1500-2000 євро. При цьому з листопада минулого року з'явилося екстрена виплата для безробітних у розмірі 400 євро.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...