Біля Закарпаття знайшли кельтську фігурку з золотими очима (фото)

Археологи виявили кельтську бронзову статуетку з золотими очима біля Закарпаття. Унікальна знахідка належить до періоду так званої латенської культури - археологічна культура кельтських племен Європи залізного століття. Як розповіла археолог Марія Худакова, фігурку виявили в селі Яновце в окрузі Попрадд у Словаччині. Про це передає Mukachevo.net, передають Патріоти України.

Ця історична місцевість відома ще з 19 століття, проте ще не була систематично досліджена. Виявлені артефакти представили у музеї Спіша у Спішській Новій Весі. "Знайдено понад 800 об'єктів з різних періодів. Більшість знахідок датуються періодом Латен. В основному це кельтські монети, бронзові пряжки та інші частини одягу, вироби з глини - кераміка, скляні намистини та браслети", - уточнила Худакова. За її словами, найзначнішою знахідкою є бронзова статуетка із зображенням оголеного чоловіка. На його шиї видно типову прикрасу цього періоду - хустку.

"Знахідка виняткова своїм реалістичним зображенням людини та золотими очима", - розповіла археолог. Також вона додала, що знахідка стане доступною для громадськості в рамках нової виставки, яку музей відкриє в наступному році.

Латенська культура Закарпаття ІІІ-І ст. до н.е. становила важливу сполучну ланку між кельтами Центральної Європи й давнім населенням, яке проживало на північ і схід від Карпат.

Латенскую культуру Верхнього Потисся пов'язують із племінним угрупованням анартив, частину якого займала територію сучасної Закарпатської області України. У літературі існують згадки про приблизно 40 поселень латенской культури на Закарпатті.

Кельтське селище (опідум) розташоване на північно-західній околиці сучасного міста Мукачеве, на схилах двох невисоких гір - Галіш та Ловачка. Тут знайдені сиродутні залізоплавильні горни, поруч з якими - багато шлаків і залишків деревнього вугілля. У опідумі окрім зброї виробляли також срібні монети, фібули, ювелірні прикраси.

Найбільшим з кельтських металургійних центрів Закарпаття є опідум на околиці сучасного села Нове Клинове, Виноградівського району, розташоване на відстані близько 30 км від опідума Галіш-Ловачка. Тут знайдені майже 150 залізоплавильних горнів, розташованих "гніздами" по 40-50 штук.

Німеччина зупиняє прийом біженців: Ось що потрібно знати українцям

четвер, 10 квітень 2025, 16:30

Німеччина зупинить прийом біженців у межах програми ООН з переселення і не створюватиме нових федеральних програм. Варто розуміти, що в цьому випадку не йдеться про українців – у Європейському Союзі громадяни нашої країни мають офіційний статус "тимчас...

У жертви вимагали неіснуючий "борг": На Одещині затримали молодиків, які надягали собачий нашийник на чоловіка та змушували бігти за автівкою (фото)

четвер, 10 квітень 2025, 15:59

Трьох молодиків в Одесі затримали за підозрою у вимаганні грошей та знущанні над чоловіком. Зловмисники погрожували потерпілому, били його, надягли йому на шию собачий нашийник з цепом та змушували бігти за своїм автомобілем. Про це повідомили в Нацпол...