Більшість фінансових додатків в Україні - російські: Як українці самі заплатили чималу суму ворогу

50% застосунків для фінансів в Україні мають російське походження. Про це свідчать результати дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot, передають Патріоти України.

App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків для обліку персональних фінансів, популярних в Україні – близько 100. Дослідження показало, що 50% застосунків зроблені в Росії.

За оцінками спеціалістів, українці за півтора року з початку повномасштабного вторгнення заплатили більше $250 тис. додаткам з країни-терористки. Це сталося через те, що більшість російських додатків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками.

«Коли я побачив, що з початком повномасштабного вторгнення українці не стали менше завантажувати російські застосунки й платити російським розробникам – припустив, що українці просто не знають про походження тих застосунків», – розповідає генеральний директор Saldo Apps Радомир Новкович.

Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані. Згідно з федеральним законом 152-ФЗ «Про персональні дані» персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території Росії та оброблятися федеральними органами державної влади. Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами Росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, зокрема й донати на ЗСУ, фіксують на території Росії.

Компанії Saldo Apps та ASObot створили пам’ятку, щоб користувачі могли визначити небезпечні додатки та уникнути передачі їм своїх коштів та персональних даних.

Серед 16 найбільш популярних російських додатків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.

До останнього сумнівався, чи хтось купить: Зовсім юний український спортсмен продав свою першу золоту медаль щоб допомогти армії

середа, 29 листопад 2023, 7:15

Вся Україна допомагає ЗСУ, але особливо чуттєво, коли до зборів приєднуються діти. 12-річний чемпіон України та світу з кікбоксингу ІCКА Артем Погребецький із Коростишева продав на аукціоні одну зі своїх нагород. Все для того, аби зібрати кошти на допо...

Проста відповідь: Учений розповів, чому в Австралії так багато отруйних тварин

середа, 29 листопад 2023, 6:59

Кевін Арбакл, доцент кафедри еволюційних біологічних наук в Університеті Суонсі у Великій Британії пояснив, що величезна кількість павуків, змій, медуз та інших отруйних істот на континенті пояснюється його ізольованістю від світу, передають Патріоти У...