Українські біженці внесли до державного бюджету Чехії за три роки війни близько 54 млрд крон ($2,2 млрд) у вигляді податків, соціальних відрахувань і споживчих витрат, що вдвічі перевищує витрати Чехії на гуманітарні й соціальні виплати українцям за цей період. Такі дані опублікувало чеське Міністерство праці та соцполітики, передають Патріоти України.
Чехія надала тимчасовий захист 397 тис. українцям, найбільше з яких проживає у Празі – майже 103 тис. осіб. Соціальні виплати отримують близько 92 тис. українців на загальну суму 760 млн крон ($32 млн) на місяць. За 2024 рік сума виплат українцям становила 8 млрд крон ($336 млн). Більшість одержувачів допомоги – це діти, пенсіонери та люди з інвалідністю (70% від загальної кількості).
Близько половини українців у Чехії мають роботу – зареєстровано близько 150 тис. трудових договорів. Переважна більшість працює на низькокваліфікованих посадах у будівництві й виробництві.
"Біженці заповнюють дефіцит робочої сили в секторах, де тривалий час не вистачало працівників, приносячи значні податкові надходження та сприяючи економіці країни. Інтеграція відбувається без витіснення чеських громадян із ринку праці", – йдеться у повідомленні міністерства.
За словами міністра праці Маріана Юречка "українці допомагають долати дефіцит робочої сили, а їхні податки та споживання мають значний позитивний вплив на економіку". Загальна допомога Чехії Україні, включно й допомога біженцям, становила $2,6 млрд за час повномасштабної війни.
В Одесі у Пересипському районі у межах міжурядової угоди з Південною Кореєю побудують сміттєпереробний завод за понад $300 млн. Фінансування проєкту забезпечить корейський фонд EDCF. Про це Суспільному розповіла заступниця міського голови Одеси Ганна П...
Латвійська співачка Лайма Вайкуле, яка ще недавно впевнено виступала на підтримку України, нині вирішила зробити свій особливий внесок у дискусію про війну – розлогими міркуваннями про те, що "насправді всі проти всіх", а мова тут узагалі ні до чого. З...