Кількість українських біженців, які перебувають під тимчасовим захистом у Польщі, вперше зросла з березня 2023 року. На кінець жовтня цього року цифра перевищила позначку у 957 тисяч осіб, що свідчить про зміну попередньої тенденції до зниження. Про це повідомляє Міграційна платформа EWL з посиланням на дані Євростату, передають Патріоти України.
У жовтні кількість українських біженців у Польщі зросла приблизно на 2 тисячі осіб порівняно з вереснем. У березні 2023 року їхня кількість становила 995 тисяч осіб і поступово зменшувалася.
«Кілька місяців тому спостерігалося збільшення числа громадян України, які виїжджають з Польщі. Втім, зараз ця тенденція починає змінюватися. З урахуванням наближення холодних місяців, війни та наростаючих атак росії на енергетичну інфраструктуру України, ми відзначаємо зростання кількості біженців. Крім того, в кінці року в Польщі традиційно збільшується кількість вакансій у сферах логістики чи електронної комерції, що відкриті для осіб без досвіду та знання мови», — коментує дані прессекретар Міграційної платформи EWL Анатолій Зимнін.
Експерт вважає, що зазначені обставини можуть сприяти збереженню тенденції напливу біженців до Польщі. Але найближчі місяці покажуть, у якому напрямку розвиватиметься ситуація.
Дані Євростату свідчать, що в усьому Європейському Союзі спостерігається збільшення кількості громадян України, які перебувають під тимчасовою охороною. У жовтні 2023 року ця кількість перевищила 4,162 млн осіб, що є зростанням на понад 50 тисяч протягом місяця.
Основними країнами ЄС, в яких українці отримали тимчасовий захист, були: Німеччина (1,176 млн), Польща (0,957 млн), Чехія (0,364 млн).
Як заявила співробітниця Міжнародного валютного фонду Сана Надім, після закінчення повномасштабної війни росії проти України понад 2 млн українських біженців назавжди залишаться за кордоном, пише gazeta.ua.
«Мігрантам потрібен час, щоб повернутися в Україну. Таким чином, ми очікуємо лише невелику частку притоку наступного року», — сказано в прогнозі МВФ. До кінця прогнозованого періоду — 2027 року — відбудеться чистий негативний відтік 2 млн осіб відносно довоєнного сценарію, додали там.
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...