На тлі подальших змін клімату зростає ризик конфліктів між людьми та популяціями диких тварин. Так вважає доцент Вашингтонського університету Бріана Абрамс, зазначають Патріоти України.
Вона, зокрема, наводить як приклад події 2015 і 2016 років, коли різко зросла кількість китів, що заплуталися в рибальських сітках біля західного узбережжя США. Відповідні дані наведено в статті журналу Science, а також у прес-релізі Вашингтонського університету.
Як зазначається в матеріалі Абрамс, небувале потепління біля узбережжя спонукало китів залишити своє середовище проживання та вирушити на пошуки провізії у вузькій смузі. За часом це співпало з сезоном лову крабів, що послужило причиною катастрофи.
Крім того, в звіті уряду Ботсвани йдеться про рекордну кількість конфліктів між людиною і дикою природою, коли 2018 року під час сильної посухи великі м'ясоїдні тварини, що харчуються худобою, завдали шкоди людям.
Водночас, як показує ряд досліджень, більш часті контакти чорних ведмедів з людьми та худобою в деяких регіонах Північної Америки зумовлені двома циклами Ель-Ніньо – екстремального коливання температур у Тихому океані.
Так, в Індії через довгострокові зміни клімату та, як наслідок, зменшення живильної рослинності блакитні барани були змушені мігрувати в більш низькі місця та харчуватися сільськогосподарськими насадженнями. Крім того, це привернуло до них увагу снігових барсів.
А в США різкий ріст популяцій оленів у деяких регіонах сприяв поширенню хвороби Лайма, яку переносять ці тварини.
Так чи інакше, в разі тісного контакту людини та дикої природи, що цілком закономірно в умовах прискорення зміни клімату, росте ризик передачі інфекцій від тварин людям, і коронавірус – яскравий тому приклад.
Тому Абрамс закликає діяти швидко, не чекаючи, поки проблема набуде серйозних масштабів. На її думку, відповідні дослідження допоможуть уберегтися від безлічі ризиків. Зокрема, Управління з охорони риби та дикої природи Каліфорнії шукає рішення проблеми збіги сезонів рибного лову й полювання китів на крабів.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...