Британські науковці виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia.

В експерименті взяли участь 100 людей віком від 43 до 66 років, які не мали симптомів деменції. У добровольців був підвищений ризик хвороби Альцгеймера через наявність варіанта гена APOE-ε4, сімейного анамнезу хвороби Альцгеймера або факторів ризику, пов'язаних зі способом життя, таких як низький рівень фізичної активності. У середньому учасники були приблизно на 25 років молодші за передбачуваний вік початку деменції.

Виявилося, що у людей з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, незалежно від фактора ризику, вибірково спостерігалися порушення при виконанні завдання на просторову навігацію у віртуальній реальності без відповідного погіршення під час інших когнітивних тестів.

Результати показують, що порушення когнітивних функцій можуть бути ранньою ознакою хвороби за роки або навіть десятиліття до появи будь-яких інших симптомів.

Вважається, що у кожної третьої людини розвинеться деменція, тому рання та точна діагностика цього стану важлива для того, щоб було вжито профілактичних заходів та розпочато відповідне лікування.

Боротьба тривала 10 днів: Легендарний боксер-чемпіон помер після нападу епілепсії за кермом

п’ятниця, 19 квітень 2024, 8:22

Колишній чемпіон Великобританії та Європейського союзу з боксу Віллі Лімонд помер у віці 45 років, повідомив його син у соціальних мережах. З Лімондом, який виграв 42 зі своїх 48 боїв на професійному рингу з 1999 по 2023 рік, 6 квітня стався епілептичн...

У липні Україну накриють зливи та град: Синоптикиня дала довгостроковий прогноз і попередила про "сюрпризи"

п’ятниця, 19 квітень 2024, 7:47

Наприкінці квітня в Україні буде похолодання, можуть навіть вдарити заморозки вночі, а на початку червня пройдуть сильні дощі зі шквалами. Однак, за прогнозами погоди від наших фахівців, літо в Україні буде на 1-2 градуси теплішим за норму, і вже в дру...