Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia.
В експерименті взяли участь 100 людей віком від 43 до 66 років, які не мали симптомів деменції. У добровольців був підвищений ризик хвороби Альцгеймера через наявність варіанта гена APOE-ε4, сімейного анамнезу хвороби Альцгеймера або факторів ризику, пов'язаних зі способом життя, таких як низький рівень фізичної активності. У середньому учасники були приблизно на 25 років молодші за передбачуваний вік початку деменції.
Виявилося, що у людей з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, незалежно від фактора ризику, вибірково спостерігалися порушення при виконанні завдання на просторову навігацію у віртуальній реальності без відповідного погіршення під час інших когнітивних тестів.
Результати показують, що порушення когнітивних функцій можуть бути ранньою ознакою хвороби за роки або навіть десятиліття до появи будь-яких інших симптомів.
Вважається, що у кожної третьої людини розвинеться деменція, тому рання та точна діагностика цього стану важлива для того, щоб було вжито профілактичних заходів та розпочато відповідне лікування.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...