Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia.
В експерименті взяли участь 100 людей віком від 43 до 66 років, які не мали симптомів деменції. У добровольців був підвищений ризик хвороби Альцгеймера через наявність варіанта гена APOE-ε4, сімейного анамнезу хвороби Альцгеймера або факторів ризику, пов'язаних зі способом життя, таких як низький рівень фізичної активності. У середньому учасники були приблизно на 25 років молодші за передбачуваний вік початку деменції.
Виявилося, що у людей з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, незалежно від фактора ризику, вибірково спостерігалися порушення при виконанні завдання на просторову навігацію у віртуальній реальності без відповідного погіршення під час інших когнітивних тестів.
Результати показують, що порушення когнітивних функцій можуть бути ранньою ознакою хвороби за роки або навіть десятиліття до появи будь-яких інших симптомів.
Вважається, що у кожної третьої людини розвинеться деменція, тому рання та точна діагностика цього стану важлива для того, щоб було вжито профілактичних заходів та розпочато відповідне лікування.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...