У рідкісних випадках коронавірусна інфекція може стати причиною паралічу в дітей. Про це заявили вчені Манчестерського університету Великобританії, передають Патріоти України з посиланням на DailyMail.
Такий висновок дослідники зробили, вивчивши 38 випадків COVID-19 у дітей з восьми країн.
Тринадцять прибули з Франції, вісім з Великобританії, п'ять з США, по чотири з Бразилії та Аргентини, два з Індії, по одному з Перу й Саудівської Аравії. У деяких пацієнтів були виявлені рідкісні випадки важких неврологічних симптомів.
Всі діти пройшли МРТ після появи симптомів від стандартної лихоманки до проблем з опорно-руховим апаратом.
У восьми пацієнтів не було респіраторних симптомів, таких як задишка або кашель, звичайних при коронавірусі.
Четверо померли після зараження іншою інфекцією, наприклад, туберкульоз або MRSA (золотистий стафілокок) після того, як COVID-19 послабив їхній імунітет.
У двох дітей діагностували параліч після ураження вірусом спинного мозку і подальшого запалення. Обидва потребували апарату штучної вентиляції легенів і годуванні через зонд.
Також у них спостерігалася дісавтономія - нездатність організму регулювати частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск, дихання, функцію сечового міхура та температуру.
З усієї групи 32 дитини повністю одужали, у шести на момент публікації дослідження стан покращився.
Співавтор роботи професор Ставрос Стіварос сказав, що, судячи з результатів, неврологічні ускладнення трапляються у дітей після коронавірусу рідко. При цьому реакція може бути відстроченою.
На думку австралійських дослідників, в цілому діти менше схильні до ризику розвитку важких симптомів коронавірусу та смерті від інфекції. Причиною цього є безліч відмінностей між тілами та імунною системою дитини й дорослого.
Зокрема, це міцні, неушкоджені клітини в їхніх кровоносних судинах, що запобігають запаленню й згортанню крові, підвищений рівень вітаміну D, менша кількість рецепторів ACE2, які коронавірус використовує для зараження клітин.
Ще одним чинником, що сприяє вищу опірність дітей інфекції, є те, що вони досить часто виявляються недавно вакцинованими від інших хвороб. Це тренує дитячу імунну систему та змушує її працювати на повну потужність, пояснили вчені.
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...
На залізниці у Малопольському воєводстві Польщі почались значні затримки через помилку диспетчера – два потяги помилково спрямували назустріч одне одному на ту саму колію. Про це повідомляє RMF24, інформують Патріоти України. Вдень 12 липня в районі ст...