Буданов розповів про небезпеку використання Telegram і Viber. Менеджмент Viber вже відреагував на заяву української розвідки

Український підприємець Ярослав Ажнюк поділився підсумками бесіди з головою ГУР. За його словами, той застеріг від використання популярних месенджерів.

У своєму акаунті в Twitter 6 квітня Ажнюк повідомив, що спілкувався з Будановим і Федоровим про ризики використання Viber і Telegram.

В особистій бесіді глава ГУР Кирило Буданов заявив, що «ключі від Telegram у ФСБ і тільки у неї». А Viber, за його словами, є застосунком, створеним для шпигунства, причому, для цього необов’язково вести в ньому листування.

Буданов повідомив Ажнюку, що це можна говорити публічно, а коли останній запитав, чому про це не говорять на державному рівні, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України відповів: «Говоріть».

За словами Ажнюка, глава Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров пообіцяв допомогти вивчити факти про зв’язки Telegram і Кремля.

Заяву Кирила Буданова прокоментував Офір Еял, генеральний директор Rakuten Viber:

«Rakuten Viber — міжнародна компанія, яка повністю належить японському технологічному гіганту Rakuten з 2014 року. Генеральний директор Rakuten Хіросі Мікітані продемонстрував неймовірну підтримку Україні, пожертвувавши 8,7 млн доларів одразу після того, як у лютому 2022 року почалася повномасштабна війна, і на додачу організував масштабну пожертву та відправлення 500 генераторів в Україну в грудні 2022 року.

Viber був створений чотирма ізраїльськими співзасновниками ще в 2012 році і не має жодного зв’язку з будь-яким урядом. Будь-яке протилежне твердження є хибним і необґрунтованим.

Чати та дзвінки в Rakuten Viber за замовчуванням захищені наскрізним шифруванням з 2016 року. Це означає, що ані треті особи, ані співробітники Viber не можуть перехопити та розшифрувати чати та дзвінки.

Ми будемо раді зустрітися з українськими офіційними особами, щоб детальніше розповісти про переваги безпеки та конфіденційності Viber».

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...