Дослідники проаналізували 69 525 повідомлень про покуси собак. Для цього вони використовували відкриті джерела на кшталт новинних заміток і журналів швидкої допомоги, передають Патріоти України.
Вплив температури і забруднювачів повітря оцінювали за допомогою узагальненої адитивної моделі Пуассона з нульовим завищенням з урахуванням регіональних і календарних ефектів. Для оцінки зв’язку між результатом і основними змінними впливу використовували криві вплив-реакція.
«Ми виявили, що кількість собак, які кусають людей, збільшується з підвищенням температури і концентрації озону, але не забруднювачів, — пишуть автори. — Ми також помітили, що більш високі рівні УФ-опромінення були пов’язані з більш високими укусами собак щурами. Дійшли висновку, що сильна спека робить тварин більш агресивними».
Вчені вважають, що цей вплив варто враховувати під час прорахунку наслідків глобального потепління на природу.
В Україні не планують проводити додаткову індексацію пенсійних виплат до кінця 2025 року. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в інтерв’ю "Радіо Свобода", передають Патріоти України. За її словами, пенсії перерах...
Від деяких українців, які отримали статус тимчасового захисту в Німеччині, за певних обставин можуть вимагати повернення отриманих від держави виплат. До таких наслідків може призвести рішення обраної у травні нової німецької влади змінити підхід до пі...