Дослідники проаналізували 69 525 повідомлень про покуси собак. Для цього вони використовували відкриті джерела на кшталт новинних заміток і журналів швидкої допомоги, передають Патріоти України.
Вплив температури і забруднювачів повітря оцінювали за допомогою узагальненої адитивної моделі Пуассона з нульовим завищенням з урахуванням регіональних і календарних ефектів. Для оцінки зв’язку між результатом і основними змінними впливу використовували криві вплив-реакція.
«Ми виявили, що кількість собак, які кусають людей, збільшується з підвищенням температури і концентрації озону, але не забруднювачів, — пишуть автори. — Ми також помітили, що більш високі рівні УФ-опромінення були пов’язані з більш високими укусами собак щурами. Дійшли висновку, що сильна спека робить тварин більш агресивними».
Вчені вважають, що цей вплив варто враховувати під час прорахунку наслідків глобального потепління на природу.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...