На півночі острова Дана, розташованого в середземноморському регіоні Туреччини, знайшли руїни найбільшої та найстарішої у світі античної корабельні. Дослідники зробили дивовижне відкриття на маленькому острові в середземноморському регіоні Туреччини. Острів Дана, розташований поблизу міста Сіліфке в провінції Мерсін, зараз є домом для найбільшої та найстарішої у світі античної верфі, пише Arkeonews.
Сам острів багату історію, що сягає бронзового віку. Він набув значущості завдяки кедровому лісу в горах Таурус і покладам залізної руди в прилеглих регіонах, привертаючи міжнародну торговельну і політичну увагу.
Найцікавішою частиною цього відкриття є 294 стапелі, знайдені на острові. Ці стапелі використовували для будівництва кораблів протягом всієї історії, і їхня кількість просто вражає.
Доцент Хакан Оніз з кафедри збереження та реставрації культурної спадщини Університету Акденіз з гордістю заявив: "Ми довели, що це найстаріша, недоторкана і збережена верф у світі".
Значення цієї корабельні стає ще очевиднішим, якщо врахувати, що на цих стапелях могли одночасно будуватися майже 300 кораблів. Вражає те, що це були військові кораблі, і одночасне будівництво такого великого флоту могло мати значний вплив на політичну, військову та комерційну динаміку в Середземномор'ї.
Ці кораблі, побудовані на острові Дана, відігравали вирішальну роль у різних конфліктах, включаючи морські битви під час міграції морських народів у бронзовому столітті та протистояння між греками і персами.
Доктор Оніз додав: "Уесь світ знає про існування суднобудівної верфі, розташованої поруч з островом Дана в Мерсіні, і про її здатність будувати близько 300 кораблів. Ці стапелі також слугували місцем для щорічного обслуговування дерев'яних кораблів.".
Стапелі на острові Дана переважно вирубані в скелях і можуть бути класифіковані на основі їхніх видимих фізичних характеристик. Хоча деякі з них з часом зруйнувалися, багато залишилися недоторканими.
За більшими елінгами також є недосліджені вирубані в скелях структури, які, ймовірно, використовували для обслуговування кораблів. Крім того, деякі стапелі обвалилися в море внаслідок землетрусів.
Останніми роками на острові Дана та навколо нього проводилися підводні археологічні дослідження з використанням спеціалізованих дослідницьких кораблів та обладнання, зокрема водолазних пристроїв SCUBA та гідролокаторів. Ці зусилля триватимуть і в наступні роки, обіцяючи ще захопливіше розуміння історичного значення острова.
Це відкриття не лише проливає світло на багату морську історію Середземномор'я, але й показує важливість острова Дана як центру суднобудування і технічного обслуговування протягом століть. Це свідчення людської винахідливості та майстерності, і дослідження продовжує відкривати більше про цю чудову стародавню корабельню.
У Польщі хочуть, аби допомогу від ZUS на дітей у розмірі 800+ злотих отримували лише ті українці, які працюють і сплачують податки. Про це пише PAP, передають Патріоти України. Як зазначає видання, минулого тижня це питання порушив мер Варшави, кандида...
Тривалі скандали за участю співробітників ТЦК спонукали нардепів зайнятися підготовкою змін до чинного законодавства. Причина тому — постійні порушення і те, що закон про посилення мобілізації, ухвалений Радою, не працює, як повинен працювати. Про це у...