Був особливий ритуал: Вчені розрили могилу "демона" 13 століття - колись дуже боялись, що він оживе (фото)

Зробили все, щоб не ожив: розкрита могила "демона" 13 століття

У польському місті Хелм знайдено рештки молодого хлопця, датовані 13-м століттям. Схоже на те, що забобонні місцеві жителі вважали дитину демоном і понівечили його тіло перед тим, як закопати у єпископському саду, передають Патріоти України.

Археологи виявили, що тіло було притиснуте до землі важким камінням. Крім того, перед похованням налякані місцеві жителі начебто ще й обезголовили його.

Павел Віра з Люблінського воєводського управління охорони пам'яток (Польща) зазначив, що той, хто закопував хлопчика, ймовірно, хотів перешкодити йому вийти з могили.

"Поховання людини обличчям до землі, відсікання голови та обкладання тіла камінням — це особливі способи поховання, які використовувалися для того, щоб особа, яку вважали демонічною сутністю, не вийшла з могили", — пояснив він.

За словами археологів, подібні поховання не були чимось незвичайним багато століть тому. Зокрема, торік в стародавньому некрополі 17-го століття виявлено скелет дитини віком від 4 до 7 років, до щиколотки якої був прикріплений навісний замок. Роком раніше на цьому ж місці знайшли рештки жінки з серпом, притиснутим до тіла — це ще один забобонний ритуал, покликаний запобігти поверненню "вампірів".

До речі, могилу "демона" виявили поряд з рештками іншої дитини, яку поховали в ту ж епоху, але більш традиційно.

"Обидва поховання датуються раннім Середньовіччям — приблизно 13 століття. Зараз археологи намагаються провести серію тестів на двох скелетах, щоб встановити їхній вік на момент смерті. Є підстави вважати, що це не єдині поховання в єпископському саду", — підсумував Павел Віра.

"Не*** шастать": У країні ЄС хочуть заборонити росіянам та білорусам обіймати деякі посади

вівторок, 21 січень 2025, 9:38

Громадянам Росії та Білорусі планують заборонити працювати у структурах управління критичною інфраструктурою у Латвії. Відповідні поправки до закону про національну безпеку для розгляду урядом підготувало Міністерство внутрішніх справ країни, передають...

Повернути тризубу Мстислава його древню шану: Як археологічна знахідка часів князювання господаря пів Русі може змінити герб Чернігівщини

вівторок, 21 січень 2025, 9:11

Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...