Через глобальне потепління у Швеції декласований один з національних символів

2 106-метрова Кебнекайсе для шведів такий самий символ, як для українців Говерла. А її малодоступність для пересічного туриста через круті засніжені схили, робить її ще більшою гордістю нації

Південний пік гори Кебнекайсе у Швеції віднині не найвищій в країні через танення льодовикової шапки. Про це повідомляє The Guardian, зазначають Патріоти України.

У Стокгольмському університеті Гунхільду причиною назвали глобальне потепління. «Це справжній символ», - сказав професор географії Стокгольмського університету Гунхільд Нініс Росквіст, який протягом кількох років щорічно вимірює льодовик. «Очевидно, це дуже чіткий сигнал для всіх у Швеції, що все змінюється», - сказав він.

На горі є два піки. Під час перших вимірів у 1880 роках південний пік був вище північного, а цієї осені виміри показали зворотну ситуацію. З 1960-х років північний пік став нижче на 24 метра.

Швеція зафіксувала свої найгарячіші місяці цьогоріч у травні і липні 2018 року, коли температура зросла до 10 градусів вище норми. В цей час спостерігалися лісові пожежі по всій Арктиці, льодовик Кебнекайсе став нижчим майже на чотири метри.

Хоча цей липень був не таким спекотним після незвично прохолодного початку місяця, у селі Маркусвінса на крайній півночі країни 26 липня зафіксували 34,8 градуси за Цельсієм - найвищу температуру, що коли-небудь була зафіксована на північ від арктичного кола Швеції.

​В Україні будуть бушувати грози, але є приємний "сюрприз": Діденко заінтригувала прогнозом

середа, 27 травень 2020, 14:15

На Україну насувається антициклон, який принесе грози з дощами, але в країні потеплішає. Про це повідомляє синоптик Наталія Діденко на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України. У четвер, 28 травня, будуть дощі з грозами на всій території кра...

"Голосу Фішбейнові, поетові од Бога, забрати не змогли - ні КГБ, ні злидні, ні хвороби", - Оксана Забужко

середа, 27 травень 2020, 13:30

"Мойсей Фішбейн. R.I.P. Така трудна доля. Таке переїхане навпіл гебістськими 1970-ми акурат на зльоті – як у всього його покоління, згодом охрещеного "постшістдесятниками", – життя, і здоров'я, і кар'єра (в еміґрацію тоді від'їздили – як на той світ, і...