Через глобальне потепління у Швеції декласований один з національних символів

2 106-метрова Кебнекайсе для шведів такий самий символ, як для українців Говерла. А її малодоступність для пересічного туриста через круті засніжені схили, робить її ще більшою гордістю нації

Південний пік гори Кебнекайсе у Швеції віднині не найвищій в країні через танення льодовикової шапки. Про це повідомляє The Guardian, зазначають Патріоти України.

У Стокгольмському університеті Гунхільду причиною назвали глобальне потепління. «Це справжній символ», - сказав професор географії Стокгольмського університету Гунхільд Нініс Росквіст, який протягом кількох років щорічно вимірює льодовик. «Очевидно, це дуже чіткий сигнал для всіх у Швеції, що все змінюється», - сказав він.

На горі є два піки. Під час перших вимірів у 1880 роках південний пік був вище північного, а цієї осені виміри показали зворотну ситуацію. З 1960-х років північний пік став нижче на 24 метра.

Швеція зафіксувала свої найгарячіші місяці цьогоріч у травні і липні 2018 року, коли температура зросла до 10 градусів вище норми. В цей час спостерігалися лісові пожежі по всій Арктиці, льодовик Кебнекайсе став нижчим майже на чотири метри.

Хоча цей липень був не таким спекотним після незвично прохолодного початку місяця, у селі Маркусвінса на крайній півночі країни 26 липня зафіксували 34,8 градуси за Цельсієм - найвищу температуру, що коли-небудь була зафіксована на північ від арктичного кола Швеції.

Хіти тижня. Катастрофа близько, жителі готові до бунту: Макіївка здригається через таємничі землетруси

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 9:00

Місцевим пропагандистам окупанти категорично заборонили розповідати про те, що сталося. Їм погрожують звільненням і навіть кримінальними справами.​. Про серйозні землетруси в окупованій Макіївці одним з перших повідомив сепаратистської Telegram-канал "...

Буде удар? "Платіжки скоро нагадають про обіцянки "кінця епохи бідності", - Волошина

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 8:56

"До протестів проти капітуляції долучається все більше людей. Останні заяви влади змусили багатьох усвідомити: розмови про залишені бойові позиції сьогодні - це більш вагомий аргумент, ніж абстрактна "торгівля на крові", про яку розповідали вчора", - п...