"Через популярний челендж можна втратити зір назавжди": Лікарі "Охматдиту" бʼють на сполох через небезпечний тренд у TikTok

Підлітки все частіше потрапляють до лікарень через саморобну вибухівку, яку виготовлять за інструкцією в TikTok. Лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» бʼють на сполох та пояснюють, як запобігти цьому, передають Патріоти України.

Так, останнім часом у TikTok поширюється небезпечний тренд – створення петарди з пляшки, засобу для очищення труб «Кріт», води та фольги. Після хімічної реакції пляшка вибухає, що може призвести до серйозних травм. За останній тиждень в «Охматдиті» госпіталізували чимало дітей із подібними травмами, йдеться у повідомленні.

«Наслідки таких «експериментів» можна порівняти з вибухом боєприпасів. Найчастіше страждають відкриті ділянки тіла, особливо обличчя. Основний удар припадає на очі: це масивні опіки повік, кон’юнктиви та рогівки, що можуть спричинити втрату зору», – зазначають лікарі.

За їхніми спостереженнями, останні симптоми такі: сильний біль, неможливість розплющити очі, сльозотеча, світлочутливість і навіть повна втрата зору.

Що робити після травмування:

  • Негайно надати першу допомогу: промити очі великою кількістю чистої води, не використовувати жодних інших засобів;
  • Викликати швидку допомогу. У більшості випадків такі травми потребують госпіталізації та тривалого лікування.

Лікарі «Охматдиту» звертаються до дітей та батьків: «Не ризикуйте життям заради тренду! Відео для TikTok може закінчитися тижнями в лікарні, серйозними травмами та втратою зору. Безпека важливіша за лайки! Батьки, обговоріть із дітьми небезпеку цього тренду. Ваша розмова може врятувати їхнє життя та здоров’я».

Водіям на замітку! Україна з травня переходить на бензин зі спиртом - що варто знати

неділя, 13 квітень 2025, 13:00

На ринку пального України продовжуються зміни. І після здешевшання палива на 2−3 гривні на водіїв чекає ще один «сюрприз»: з 1 травня країна переходить на бензин зі спиртом, а саме — з біоетанолом. Це вимога закону, який Верховна Рада прийняла у червні...

"Ми не можемо звільнити велику кількість військових": Паліса висловився про демобілізацію в Україні

неділя, 13 квітень 2025, 12:30

Демобілізація військових, які тривалий час служать, потребує створення відповідних умов для заміни. Зараз проводяться дослідження та розробляються механізми для безпечного втілення цього процесу. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло...