Їм присудили цілодобовий арешт та відкрили кримінальні справи за статтею 296 ч.4 Кримінального кодексу України (хуліганство). Одною з підстав для арешту Романа Ратушного стали докази у вигляді темних фотографій, на яких не видно нічого, окрім плям світла.
Фото Романа Ратушного |
Активісти вважають такий доказ абсурдним й стали шукати мистецькі асоціації з ним.
Такою асоціацією зі знімками став "Чорний квадрат" українського художника Казимира Малевича.
"Прошу всіх поставити на 1 добу на аватарку "Чорний квадрат" Малевича, і ось чому.
Мистецтво завжди завдає удару у відповідь обивательству й тому, що називають вульгарністю або пошлістю.
Український художник Казимир Малевич в 1912 задумав і в 1914 реалізував роботу, яка перевернула мистецтво, нарівні з творчістю Дюшана. А в 2021 році інші "митці" – слідаки МВС задумали контртвір – називати чорні квадратики людиною.
В буквальному сенсі: додають як докази проти активіста та захисника Протасового Яру Романа Ратушного майже абсолютно чорні фото, і стверджують, що на них саме він", – пояснив у своєму пості ініціатор флешмобу поет та кандидат соціологічних наук Богдан-Олег Горобчук.
Письменниця та музикантка Ірена Карпа |
Народний депутат Ярослав Юрчишин ("Голос") |
Ексзаступниця міністра культури Ірина Подоляк |
Нагадаємо, 29 березня Печерський суд відправив під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці київського активіста, голову громадської ініціативи "Захистимо Протасів Яр" Романа Ратушного у справі про заворушення на вулиці Банковій 20 березня.
У той вечір на вулиці Банковій провели акцію на підтримку засудженого екслідера одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка.
Мітингувальники розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою, закидали будівлю димовими шашками і підпалили двері.