Чи ефективна оксолінова мазь: Супрун розвіяла популярні міфи

Уляна Супрун розповіла про небезпеку оксолінової мазі, яка відноситься до противірусних засобів для зовнішнього застосування. Про це екс-чиновниця повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook, передають Патріоти України.

За словами експерта, це дуже поширений метод профілактики, проте наукового обгрунтування він не має, а його застосування ніколи не допомагало ні дітям, ні дорослим.

"Потрапляючи в ніс, така мазь просто блокує ніздрю та утруднює дихання. Якщо це дитина, яка має відносно меншу ніздрю, дихання блокується ще більше, вона відчуває себе некомфортно, починає лізти руками до носа - що в свою чергу тільки провокує занос інфекції в організм", - пише Супрун.

Щоб не погіршити ситуацію, експерт рекомендує попередити хворобу, замість того, щоб лікувати. А ось щоб не захворіти на ГРВІ, необхідно:

  • Вакцинуватися від грипу, особливо людям, які мають хронічні хвороби, дітям і вагітним.
  • Збалансовано харчуватися.
  • Пити достатню кількість рідини.
  • Провітрювати і зволожувати приміщення.
  • Займатися спортом і бути фізично активним.
  • Позбутися звички торкатися носа руками в громадському транспорті.
  • При чханні закривати обличчя вигином ліктя або серветкою, а не долонями.
  • Мити руки водою і милом або використовувати антисептик для рук.
  • Подбати про достатню кількість сну.

"Ми всі переживаємо за себе і близьких, тому хочемо захиститися наскільки це можливо. І при цьому дуже важливо користуватися тільки методами, які пройшли перевірку наукою. Вирішуючи як найбільш ефективно запобігти хворобі, зверніться за консультацією до професійного лікаря", - підсумувала Супрун.

Америка та весьвільний світ вір в Україну - Мотивація зашкалює героїв: Бійці ЗСУ без рук і ніг повертаються на передову, — AP

неділя, 23 лютий 2025, 18:26

Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...

На Прикарпатті чоловік створив групу з інформування про місця видачі повісток і поплатився: Яке рішення ухвалив суд

неділя, 23 лютий 2025, 17:22

В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...