Чи є злоякісні й доброякісні новоутворення підставою для визнання непридатним під час мобілізації в Україні - роз'яснення

У мирний час в Україні багато захворювань могли бути перепоною для призову військовозобов’язаних, проте під час війни цей перелік значно звужується. Придатність до військової служби має право визначати тільки військово-лікарська комісія (ВЛК),передають Патріоти України.

Так, після вручення повістки й проходження медогляду непридатним до служби у війську можуть визнати осіб зі злоякісними й доброякісними новоутвореннями. OBOZREVATEL зібрав роз’яснення щодо того, кому за таким станом здоров’я можуть відмовити в мобілізації.

Нагадаємо, що перелік громадян, які не підлягають призову, визначений в ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Не підпадають під неї ті військовозобов’язані, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку відповідно до висновку ВЛК.

Після отримання повістки призовник проходить повноцінний медичний огляд у хірурга, терапевта, дерматолога, стоматолога, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, а за умови наявності медичних показань – додаткових лікарів інших фахів.

Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ визначає список хвороб, за наявності яких військовозобов'язаних можуть тимчасово або взагалі не взяти в армію у мирний та/або воєнний час.

Чи визнають непридатними до служби осіб зі злоякісними й доброякісними новоутвореннями?

Військовозобов'язані особи з онкологічними захворюваннями, які мають встановлений невиліковний діагноз, не можуть бути призвані на службу.

Люди, які в анамнезі мають онкодіагноз або якщо захворювання перебуває в стадії стійкої ремісії, а також у разі патології, яка повільно прогресує, вважаються обмежено придатними у воєнний час. Чоловіки призовного віку (18-60 років), у яких виявлено доброякісні новоутворення, які супроводжуються тяжкими порушеннями в роботі організму, не можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ.

Усі ті, хто проходив хірургічне лікування або променеву терапію, є тимчасово непридатними для служби під час війни. А доброякісні новоутворення всіх локалізацій зі значними порушеннями функцій є підставою для непридатності до військової служби з виключенням із військового обліку.

Демобілізації не буде? Міноборони розробило новий механізм ротації на фронті

середа, 2 квітень 2025, 23:25

Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...

"Підпишіть електронну петицію": В МВС попередили, що шахраї вигадали нову схему

середа, 2 квітень 2025, 22:59

Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...