Кабмін зареєстрував новий законопроєкт про мобілізацію, щодо норм якого зараз у владі точаться дискусії. Зокрема, документ передбачає позбавлення відстрочки від мобілізації для людей з інвалідністю III групи. Чи можливий призов цієї категорії населення та чи можуть їх мобілізувати у майбутньому, пояснив юрист Андрій Топчій, передають Патріоти України.
За його словами, у даному випадку існує певне протиріччя між, з одного боку, правом особи на здоров'я (ст. 49 Конституції України) та військовим обов'язком (ч. 2 ст. 65 Конституції України).
"Кожен громадянин має обов'язок щодо захисту Вітчизни, але реалізація цього обов'язку можлива лише тоді, коли стан здоров'я дозволяє такій особі виконувати військовий обов'язок", – пояснив юрист.
Топчій зауважив, що сама по собі інвалідність не є підставою для звільнення особи від військового обов'язку. Такою підставою є ухвалення рішення про визнання особи непридатною з виключенням з військового обліку. Натомість особи з інвалідністю, відповідно до ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" наразі мають відстрочку від мобілізації.
"Моя особиста думка – мобілізація особи з інвалідністю сама по собі не суперечить Конституції України, але Конституції суперечило би визнання непридатної до військової служби особи придатною до військової служби. Тут скоріше питання, наскільки критерії для непридатності, визначені у Наказі № 402 "Про військово-лікарську експертизу" відповідають реальним можливостям особи здійснювати функції військовослужбовця. Остаточно це питання може бути вирішене тільки Конституційним судом.
Звичайно, це не означає, що я підтримую втрату відстрочки для інвалідів третьої групи. Більш того, сподіваюсь і маю надію, що така відстрочка збережеться", – зазначив юрист.
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....