Під час воєнного стану й загальної мобілізації в Україні громадян до 25 років, які не служили в армії та мають статус призовника, можуть мобілізувати лише за їх бажанням. Водночас військовозобов'язані чоловіки цього віку підлягають мобілізації згідно з чинним законодавством. Про це в коментарі "Фактам ICTV" повідомив юрист та адвокат Ростислав Кравець. Він пояснив, що призовник і військовозобов'язаний - це різні категорії, передають Патріоти України.
Призовники – це особи, приписані до призовних дільниць. Вони підлягають призову на строкову службу чи ще не проходили її. А військовозобов’язані – це особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ й інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, уточнив правозахисник.
Для вказаних категорій існують окремі військові обліки. Для призовників – на підставі паспорта громадянина України та посвідчення про приписку до призовної дільниці. Для військовозобов'язаних – на підставі військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
Кравець підсумував: якщо чоловік молодше 25-річного віку не служив в армії, мобілізувати його на військову службу не можна (виняток – особиста згода призовника). Чоловіків віком від 25 до 60 років можуть мобілізувати навіть без досвіду служби.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...