Під час воєнного стану й загальної мобілізації в Україні громадян до 25 років, які не служили в армії та мають статус призовника, можуть мобілізувати лише за їх бажанням. Водночас військовозобов'язані чоловіки цього віку підлягають мобілізації згідно з чинним законодавством. Про це в коментарі "Фактам ICTV" повідомив юрист та адвокат Ростислав Кравець. Він пояснив, що призовник і військовозобов'язаний - це різні категорії, передають Патріоти України.
Призовники – це особи, приписані до призовних дільниць. Вони підлягають призову на строкову службу чи ще не проходили її. А військовозобов’язані – це особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ й інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, уточнив правозахисник.
Для вказаних категорій існують окремі військові обліки. Для призовників – на підставі паспорта громадянина України та посвідчення про приписку до призовної дільниці. Для військовозобов'язаних – на підставі військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
Кравець підсумував: якщо чоловік молодше 25-річного віку не служив в армії, мобілізувати його на військову службу не можна (виняток – особиста згода призовника). Чоловіків віком від 25 до 60 років можуть мобілізувати навіть без досвіду служби.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...