Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айвазян, передають Патріоти України.
Згідно із чинним законодавством, громадянин, який ухиляється від виконання умов військового обліку, може бути оштрафований за поданням ТЦК.
Крім того, на майно такого громадянина може бути накладений арешт. "Першочергово виконавець накладає арешт на банківські рахунки та, якщо на останніх є кошти, стягує саме їх. Крім того, у разі недостатної кількості коштів, арешт накладається на рухоме майно", — пояснив адвокат Юрій Айвазян.
Юрист нагадав, що існує важлива умова у питання можливого арешту нерухомості ухилянта. "У випадку, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (з 01 квітня 2024 року — 160 000 грн), стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване таке житло, не здійснюється", — підкреслив Айвазян. У такій ситуації виконавець мусить вжити відповідних заходів для виконання рішення суду за рахунок іншого майна боржника.
Археологи з Г’юстонського університету вперше успішно розкопали королівську гробницю в стародавньому місті Мая Караколь, розташованому в сучасних лісах Белізу. Гробниця, що належала Те Кааб Чаку — першому відомому правителю міста та засновнику королівс...
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...