Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айвазян, передають Патріоти України.
Згідно із чинним законодавством, громадянин, який ухиляється від виконання умов військового обліку, може бути оштрафований за поданням ТЦК.
Крім того, на майно такого громадянина може бути накладений арешт. "Першочергово виконавець накладає арешт на банківські рахунки та, якщо на останніх є кошти, стягує саме їх. Крім того, у разі недостатної кількості коштів, арешт накладається на рухоме майно", — пояснив адвокат Юрій Айвазян.
Юрист нагадав, що існує важлива умова у питання можливого арешту нерухомості ухилянта. "У випадку, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (з 01 квітня 2024 року — 160 000 грн), стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване таке житло, не здійснюється", — підкреслив Айвазян. У такій ситуації виконавець мусить вжити відповідних заходів для виконання рішення суду за рахунок іншого майна боржника.
Єпископ УПЦ МП Никита Сторожук вимагав у викладача Олександра Бродецького покинути територію Миколаївського храму у Чернівцях. Релігієзнавець Бродецький раніше розповідав про продаж книжок з молитвами за Росію. Про це Олександр Бродецький повідомив на ...
В понеділок, 21 квітня 2025 року, Херсонський міський суд виніс вирок військовому, який кинув гранату в поліцейських. Як свідчать матеріали кримінальної справи, інцидент стався у вересні 2024 року на Херсонщині, повідомляють Патріоти України з посиланн...