Чи захищені персональні дані? В "Укрпошті" пояснили нюанси розсилання повісток

В Україні триває мобілізація, і нещодавно "Укрпошта" почала розсилати повістки військовозобов’язаним. Громадяни, зокрема мешканці Чернігова, отримують сповіщення, в яких їм пропонується звернутися до найближчого відділення пошти для отримання повістки від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, передають Патріоти України.

Ці повістки виглядають як звичайні рекомендовані листи, які адресати мають підписати при отриманні. Про це повідомляє "Суспільне".

Одержувачі зазначають, що сповіщення мають стандартний формат, але містять персональні дані.

Хоча представники Чернігівської дирекції "Укрпошти" відмовились коментувати деталі розсилки, керівник "Укрпошти" Ігор Смілянський підтвердив, що процес відправлення повісток нічим не відрізняється від розсилки судових документів.

У разі, якщо адресат не може отримати листа особисто, на його адресу залишається повідомлення. Якщо особа не звертається за повісткою, вона повертається відправнику, яким є Міністерство оборони України.

"Якщо зазначається, що людини немає (тобто не отримала листа особисто, – ред.), залишається повідомлення. Якщо за листом не приходять, то так, як і з судовими документами – ми це залишаємо в системі та повертаємо листа (повістку, – ред.) відправнику (Міноборони, – ред.)", – пояснив він.

Смілянський підкреслив, що вся процедура чітко регламентована законодавством. Листи з повістками не мають жодних особливих ознак і виглядають як звичайні конверти.

Мешканець Південної Кореї вперше посмакував українськими сухариками та цукерками Roshen. Його реакція дещо спантеличує наших споживачів (відео)

середа, 7 травень 2025, 10:27

Смакові уподобання жителів далекосхідних країн щодо десертів доволі сильно відрізняються від європейських. Кожна країна унікальна своїми традиціями, культурою та кухнею. Зокрема, жителі Південної Кореї обожнюють різні снеки з водорості. Користувачка mo...

Біля південно-західного узбережжя Туреччині знайшли 1000-річну запечатану амфору

середа, 7 травень 2025, 9:32

Команда розкопок на чолі з доцентом доктором Хаканом Онізом з Університету Акденіз використовувала сучасних підводних роботів для дослідження затонулого судна, розташованого на глибині 45-50 метрів біля середземноморського острова Бесмі, передають Патр...