Конституцією України передбачено, що у разі введення надзвичайного чи воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людей. Зокрема, це стосується і вручення повісток на вулиці. Про це розповів "Громадському" колишній суддя Верховного суду Віктор Шишкін, передають Патріоти України.
"Стаття 64 Конституції визначає, що у разі введення надзвичайного чи воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людей — із зазначенням строку дії цих обмежень. Також вказано, які права і свободи не можуть бути обмежені навіть під час воєнного стану. Не можна, наприклад, примусово позбавляти людину житла чи забирати у неї право оскаржувати дії держави в суді", - зазначив він.
Шишкін зауважив, що саме введення воєнного стану не означає автоматичного обмеження прав - держава має ухвалювати відповідальне рішення: обмежувати чи ні. Але якщо держава вирішує обмежувати права, це рішення не є антиконституційним.
Це стосується, зокрема, вручення повісток на вулиці. "Якщо людину не можуть застати вдома, то чому їй у такий спосіб не вручити повістку — повідомити про необхідність з’явитися у військкомат? Держава наразі вимушена шукати різні механізми оповіщення. Я не можу однозначно сказати, що все це неправильно", - наголосив він.
Не порушує Конституцію і закриття кордону для виїзду чоловіків. Підставою для такого рішення став напад Росії та введення воєнного стану. Тож у цій ситуації закриття кордонів не можна трактувати як порушення прав людини, наголосив суддя.
У готелі в Кракові знайдено тіла двох чоловіків приблизно по 60 років. Один із них є громадянином України, особа другого наразі не встановлена. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Польське радіо». Поліція розглядає версії вбивства та ...
Користувач "Шукач Натхнення" на своїй сторінці в X зробив огляд всіх трьох оновлених "Тейсті", а також показав фотографії бургерів. "Тейсті Джуніор – аналог стандартного бургера, але зі смаком БігТейсті. Дуже соковитий. Але малий. БігТейсті Сингл – той...