Чим вище, тим надійніше. Чому багатоповерхові будинки вважаються надійним укриттям - пояснення інженера-конструктора

Спеціально для NV інженер-конструктор Дмитро Макагон розповів, чому сучасні висотні будинки є досить безпечним притулком під час повітряних тривог і де краще ховатися, проживаючи в такій будові, передають Патріоти України.

Відразу ж хочемо сказати, що ідеальним безпечним місцем, де можна сховатися від обстрілів, є спеціально побудоване для цього бомбосховище, його неможливо порівняти з жодним іншим приміщенням, але якщо порівнювати конструкцію сучасних висоток з іншими будинками, то вони знаходяться в більш виграшному становищі при ворожих обстрілах.

«Найбільш надійними є сучасні монолітно-каркасні будинки. Їх конструкція розрахована на те, щоб не піддаватися прогресуючим обваленням. Ми це бачили на прикладі будинку на проспекті Лобановського у Києві, де після прильоту будівля не впала, і люди досі продовжують там жити.

Хоч би як це дивно звучало, особливо безпечні саме висотні будинки. Так, з одного боку, в них легко поцілити, але через те, що вони висотні — їх будують з більш масивними несучими конструкціями, щоб вони банально встояли й в мирний час".

За словами інженера, у конструкціях таких будинків зазвичай багато так званих ядер жорсткості — маються на увазі ліфтові шахти чи сходові клітки. «Є таке поняття, як незадимлювана сходова клітка — тобто не та, яка з зовнішньою галереєю, а та, яка знаходиться в середньому будинку та класифікується як Н4. Це такий бетонний колодязь без вікна. Він є найбезпечнішим місцем під час несподіваного обстрілу: туди можна швидко потрапити прямо з квартири, за нормами там є евакуаційний вихід та відповідний підпір повітря».

Слід врахувати, що такий колодязь є тільки в монолітно-каркасних будинках, вищих за дев’ять поверхів. Якщо будинок, в якому ви проживаєте, нижче, то при обстрілі вам краще виходити з квартири в загальний коридор без вікон. У цьому випадку між вами та вулицею будуть додаткові 25 см, які не йдуть у жодне порівняння з квартирними перегородками.

Також у монолітно-каркасних будинках досить безпечні й підвали, адже шансів того, що станеться прогресуюча руйнація будинку та ви опинитеся під завалами небагато. Головне, перед тим, як ховатися в них, перевірити, щоб там не було зайвого мотлоху та були вільні запасні виходи.

"Кароліно, досить п*здіти": Лорак після скасування концертів у РФ назвала себе українською співачкою

неділя, 26 березень 2023, 18:42

Протягом тривалого часу Українка Ані Лорак мовчала про війну на території своєї країни, але її позиція була зрозуміла - вона продовжувала працювати в Росії, спонсоруючи країну-агресора, зазначають Патріоти України. Нещодавно з'явилася інформація про те...

Маша Єфросиніна згадала, як працювала з Оксаною Марченко

неділя, 26 березень 2023, 18:15

Українська телеведуча Маша Єфросиніна вперше розповіла про те, що її пов'язує з дружиною кума Путіна Оксаною Марченко. Так, виявилося, вони разом брали участь в одному сезоні шоу "Танці з зірками" в 2018 році, передають Патріоти України. Рішення вийти ...