День міста не винен: Експертка пояснила причину спалаху COVID-19 у Дніпрі

Обласна влада абсолютно не подбала про безпеку студентів.

Нині спостерігається щоденне збільшення кількості людей, що заразилися COVID-19 у Дніпропетровській області і в Дніпрі зокрема. Це цілком очікуваний ефект, оскільки з вересня повернулася на навчання величезна кількість студентів. Студенти – це дуже соціально активна категорія, розповіла соціологиня-аналітикиня Оксана Зубарєва, передають Патріоти України із посиланням на "Наше місто".

Варто зазначити, що обласна влада абсолютно не подбала про безпеку студентів. Значна частина учнів проживає в гуртожитках. А це означає, що сотні студентів у небезпеці. Кожен ризикує заразитися коронавірусом і заразити інших. У цій ситуації варто було б перевести студентів на дистанційне навчання, щоб знизити ризики. Але обласній владі, схоже, немає до цього діла.

Крім університетських приміщень, вони багато часу проводять серед великого скупчення людей у розважальних закладах, де карантинні заходи й соціальна дистанція практично не дотримуються. Також експертка зазначає, що не останню роль у збільшенні кількості захворювання коронавірусом могли відіграти і всім відомі екскурсії до Харкова, які було організовано народним депутатом від партії "Слуга народу" Кирилом Нестеренком. Харків уже досить тривалий час перебуває в "помаранчевій" зоні, балансуючи на межі "червоної". Возити туди людей на екскурсії – великий і невиправданий ризик.

Водночас постійно з боку обласної влади відбувається спроба перекласти провину за зростання захворюваності на місцеву владу. Святкування Дня міста Дніпра – це не єдиний такого роду захід, який проходив і в інших містах (Миколаїв, Запоріжжя) і це не привело до зростання захворюваності. Водночас у літній період постійно проходили масові розважальні заходи в приватних закладах і статистика не показувала подібну динаміку. Відповідно, причини варто шукати в збільшенні кількості контактів людей, які приїхали з інших карантинних зон.

Не варто забувати й те, що міжобласні перевезення перестали контролюватися. Маршрутки забивають салони стоячими пасажирами, що є вкрай небезпечним і неприпустимим у цій ситуації в країні і в нашій області зокрема. Обласна влада лякає народ страшними статистиками і переходом у "червону зону", але водночас запрошує в театр і в гості до чиновників.

Смертельна ДТП на Майдані в Києві: Водій Land Rover заявив, що прийшов до тями тільки після аварії

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 17:56

Водій позашляховика, який 30 жовтня врізався в натовп у центрі Києва, заявив, що йому стало погано за кермом і він втратив свідомість. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Нагадаємо, Land Rover збив на смерть двох о...

Як легко перенести магнітні бурі: Медики дали найбільш ефективні поради для метеозалежних

п’ятниця, 30 жовтень 2020, 17:37

Магнітні бурі у жовтні були настільки сильними, що на головні болі та погіршення самопочуття скаржилися навіть ті, хто не має схильності до метеозалежності. За даними фахівців листопад також стане дуже складним місяцем і очікується не менше 7 геомагніт...