День Миколи Весняного. Народні прикмети, чого не можна робити 22 травня

Сьогодні – день перенесення хрестоносцями мощей святого Миколая-чудотворця з Міри Лікійської (сучасна Туреччина.-ред.) до італійського місто Барі.

У понеділок, 22 травня, християни східного обряду відзначають День Миколая Чудотворця. У народі його ще називають Миколаєм Весняним або Миколаєм Теплим, зазначають Патріоти України.

Свят, присвячених цьому святому, у році два: одне з них відзначають 19 грудня. Святий Миколай вважається "старшим серед усіх святих", "скорим помічником".

Саме святий Миколай, за народними повір'ями, витягає селянського воза з болота, зберігає посіви від граду, рятує подорожнього від смерті, є покровителем скотарів, свійської худоби і диких звірів.

Історія свята

Взимку це свято відзначають у день смерті святого, а у травні – у день перенесення його мощей з Мир Лікійських до Бару. Вважається, що під час перенесення мощей святого зцілилися всі, хто в той час був у храмі.

З давніх часів наші предки молилися цьому святому за врожай, щоб він захистив його від холоду та сильних дощів. Також існувала традиція освячення коней за допомогою святої води. А щоб коня не мучили нечисті, вершник скакав на ньому в полі.

Тільки після Миколая Весняного починали сіяти гречку та стригти овець.

Що заборонено робити в це свято

С давніх часів наші предки дотримувалися певних заборон, що діяли у цей день. Не можна:

– відмовляти у допомозі нікому, хто просить про неї;
– лаятися, сваритися, поганословити і бажати іншим зла;
– брати до рук ножиці. Тобто стригтися, шити та вишивати.
– тримати борг до цього свята, інакше весь рік не матиме фінансового успіху.


Об'єднати всі чемпіонські пояси: Ф'юрі і Усик нарешті підписали контракт на бій

субота, 30 вересень 2023, 1:45

Чемпіон WBC в суперважкій вазі Тайсон Ф'юрі і володар титулів WBA, WBO, IBO і IBF Олександр Усик підписали контракт на бій. "Цієї сенсаційної новини чекали шанувальники спорту в усьому світі. Чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WBC і Lineal Та...

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...