Депортації бути? У Чехії зробили заяву щодо українців призовного віку, які ухиляються від мобілізації

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що його країна не підтримує позицію тих українських чоловіків, які намагаються уникнути мобілізації виїздом за кордон. Водночас визнав, що механізми держави обмеженні в питанні депортації таких людей. Про це повідомляє місцевий вебпортал Seznam За його даними, наразі в країні перебуває 94 643 чоловіки 18-65 років, які мають тимчасовий захист у зв'язку з війною в Україні, передають Патріоти України.

"Я розумію проблему виїзду українських чоловіків призовного віку. Чехія вже давно підтримує українських біженців, і ми приймаємо їх на своїй території. Але не тих, хто намагається уникнути військового обов'язку", – прокоментував це Ліпавський.

Зі свого боку експертка з міжнародного права з юридичного факультету Карлового університету Вера Гонускова пояснила, що Чехія не має правових підстав для обов’язкового повернення українських чоловіків додому. Зокрема, держава не може позбавити когось тимчасового захисту "лише тому, що вона так вирішила".

Разом із тим правозахисниця озвучила теоретичний вихід із такої ситуації: якщо військовозобов’язаному надсилають повістку, а той за кордоном і її не виконує, тоді Україна "могла б притягнути до кримінальної відповідальності такого громадянина та вимагати його екстрадиції за вчинення злочину". Іншим шляхом, заявила Гонускова, може бути обмеження громадян України за кордоном у видачі паспортів, що українська влада нещодавно й зробила.

"Кожен українець, який має у нас тимчасовий захист, зобов’язаний підтвердити це дійсним проїзним документом, де він має тимчасовий захист. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф до 5000 крон і можливість адміністративного провадження з метою депортації", – зазначив речник чеського Управління зовнішньої поліції Йозеф Урбан.

Зі свого боку журналісти чеського видання нагадали, термін дії паспорта становить 10 років, а тому очікувати масового повернення українців додому "в найближчому майбутньому не варто".

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...