Підготовка Урядом нової версії закону про мобілізацію, в якому замість груп інвалідності будуть вказані конкретні хвороби, через які не будуть брати до війська, спрямована в тому числі і на те, щоб не дати місцевим воєнкомам ставати повноцінними претендентами на звання "багатіїв" в українському "Списку Форбс", передають Патріоти України.
Крім того, в попередній редакції законопроекту (№ 10378) було чимало відверто антиконституційних норм, про що відверто кажуть не тільки адвокати, а й Омбудсмен Дмитро Лубінець, пише ТСН.
Ідеться і про так звані санкції проти ухилянтів, що передбачають блокування рахунків чи заборону на користування майном. Або відверто корупційні норми, коли ТЦК надається право накладати санкції на українців. Це і стало причиною того, що за результатами двох тижнів перемовин і сварок у ВР — законопроект був відкликаний самим Урядом.
«Логіка у тих, хто це готував була проста — перенаправити весь негатив на нас, депутатів. З розрахунку на те, що нас і так ніхто не любить, тому такі негативні рішення вже точно гірше не зроблять. Але така позиція не влаштовує багатьох колег», — охарактеризував події тих кількох днів у коментарі один із нардепів-мажоритарників.
На заміну цьому документу, як заявили в Міноборони, вже готовий інший законопроект, який має бути опублікований і внесений у Раду найближчим часом. Фінальні норми можливого документу (активно обговорюють у «Слузі народу». Зокрема, в оновлений законопроект будуть включені наступні норми.
«Нардеп не може поєднувати дві роботи, тому для того, щоб його мобілізувати, то треба вносити зміни до Конституції. Під час воєнного стану це неможливо. Єдине, що можуть ввести, то це як і всім держслужбовцям — обов’язкову військову підготовку», — пояснює один із народних депутатів на умовах анонімності.
Попередньо серед парламентарів обговорюється, що законопроект начебто буде зареєстрований найближчим часом і вже наступного тижня — буде проголосований у першому читанні.
В той же час народний депутат з фракції «Голос», перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк говорить, що наразі парламентарі не бачили жодного оновленого законопроекту про мобілізацію.
«Для того, щоб коментувати, що теоретично буде в майбутньому законопроекті про мобілізацію, повинно бути мінімум дві складові. Перша — текст майбутнього законопроекту має бути на руках хоч у когось. Друга — у влади має бути план загалом вносити новий текст на заміну. Поки що, за моєю інформацією, ні першого, ні другого немає», — підкреслив Железняк.
Загалом суперечки навколо законопроекту про мобілізацію/демобілізацію наводять на інше важливе питання — а чи варто загалом вносити зміни до чинного законодавства? Можливо краще навпаки — покращити матеріальне забезпечення військових, збільшити їм зарплатню у кілька разів, збільшити перелік пільг, закріпивши це на рівні законодавства.
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула дівчина. Відомо, що вона не втрималась під час підйому на гору. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на місцевий портал Mukachevo.net. На гірськолижному курорті Драгобрат трагічно загинула туристка. За...
В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...