З початком нового навчального року, коли діти підуть до школи, а студенти в університети, в рази збільшиться кількість контактів. Тому маємо готуватися до ще більшого спалаху "ковіду", який, до всього, буде супроводжувати ще й грип. Про це УНН розповів завідувач кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук НМАПО ім. П.Л.Шупика Олександр Дуда, передають Патріоти України.
“Коли я йшов у відпустку, у мене відпустка 56 діб, була тоді інформація, що вдень в Україні хворіли 1000 людей, а зараз вже за добу хворіють на „ковід“ 2500. Це вражає. І це каже про те, що хвиля йде. І найбільш небезпечно, що зараз жаркий час, а кількість хворих збільшується майже у 2,5 раза. А коли буде холодний час? Там же буде ще грип та інші респіраторні інфекції. Я взагалі не уявляю, що буде далі...
Діти підуть до школи, а діти перші, хто розповсюджує інфекцію”, — каже лікар. І тому, перш за все, рекомендує закривати класи на карантин, якщо хоча б одна дитина захворіє. “За таких умов, решта мають залишатися вдома — це я абсолютно згоден”, — сказав Дуда.
Що стосується “ковіду”, то тут теж допоможе тестування. Мова не про дітей, а в першу чергу про дорослих — вчителів, вихователів. Хоча, на ці потреби, зазначає фахівець, держава коштів так і не відшукала.
“Тести можна і треба робити, це все правильно. Але грошей немає”, — констатує він і додає, що у такому разі, доцільно було б виділити групи ризику і протестувати принаймні їх.
“Наприклад, якщо піднялася температура, або людина повернулася з червоної зони”, — пояснив лікар. В ідеальному варіанті, тестувати на “ковід” треба усі регіони і з максимальним охопленням. ІФА-скринінг дозволив би визначити не лише, що людина імунна і вже перехворіла, але й виявити більше хворих, які можуть бути вірусовані, але безсимптомні.
Солістка гурту "Лісапетний батальйон" Наталія Фаліон розповіла про горе в колективі, передають Патріоти України. 19 січня Наталія на своїй Facebook-сторінці повідомила про смерть однієї з учасниць гурту Манастирської Олександри. Жінка свого часу виступ...
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...