Дослідники розкопали два з чотирьох курганів, виявлених у штаті Тамауліпас, які містять поховання, що відповідають пізній фазі класичного періоду, приблизно між 600 і 900 роками нашої ери (на основі датування типів кераміки, знайдених в місті). Сталося це під час будівництва траси. Про це пише Heritage Daily, передають Патріоти України.
Один з круглих курганів в Ель-Наранхо має 20 метрів у діаметрі і був побудований з вапняку та базальту, які, як вважають, привезені здалеку. Курган містить поховання трьох дорослих людей, які оздоблені прикрасами з черепашок у формі квітки, обсидіановими лезами і сережками із зеленого кварцу.
Інший курган має діаметр 30 метрів і містить поховання дорослої людини всередині вапнякової конструкції — поховальна практика, подібна до тієї, що спостерігається на стоянці уастеків Тамток у Сан-Луїс-Потосі, на півдні штату Тамауліпас.
Цивілізація уастеків — це доколумбова мезоамериканська культура, що займала територію на узбережжі Мексиканської затоки.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...