"Доктор Глибоке море": Професор-рекордсмен із Флориди живе під водою вже 75 днів і наразі не збирається підійматися на сушу

55-річний професор та викладач університету Південної Флориди Джозеф Дітурі побив світовий рекорд, проживши під водою понад 74 днів. Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter, повідомляють Патріоти України із посиланням на Associated Press.

«Сьогодні я побив світовий рекорд життя під водою. Цікавість до відкриття привела мене сюди. Моя мета з першого дня полягала в тому, щоб надихнути майбутні покоління, взяти інтерв'ю вчених, які вивчають підводне життя, і дізнатися, як людський організм функціонує в екстремальних умовах», — написав Дітурі.

Вже протягом 75 днів чоловік живе в однокімнатному будиночку, який розташований на глибині дев’ять метрів.

Про свій досвід професор розповідає в Instagram. Також на сторінці Дітурі веде онлайн-заняття з біомедичної інженерії. За весь час перебування під водою, професор залучив до свого класу понад 2500 студентів.

Чоловіка також називають Доктор Глибоке Море.

Дітурі бере участь у місії, яку організував Фонд розвитку морських ресурсів. Дослідження, частиною якого є чоловік, організували для вивчення реакції людського організму на тривалий вплив екстремального тиску.

Дослідники аналізують здоровʼя професора, а також психологічні наслідки такої ізоляції.

Загалом Дітурі планує провести під водою 100 днів і вийти на сушу 9 червня.

Минулий подібний рекорд було встановлено в 2014 році. Тоді двоє професорів із Теннесі - Брюс Кантрелл та Джессіка Фейн — прожили під водою трохи більше, ніж 73 дні.

Не знають, як використовує: Святослав Вакарчук відреагував на ажіотаж навколо його зарплати в ЗСУ

понеділок, 31 березень 2025, 14:25

Український співак Святослав Вакарчук відреагував на ажіотаж навколо його зарплати в Збройних силах та повідомив, що усі кошти перераховується у фонд допомоги армії "Повернися живим". Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти ...

А ви це знали? Які авто у СРСР називали "блатними" і чому

понеділок, 31 березень 2025, 10:28

У Радянському Союзі автомобіль часто був не просто засобом пересування, а й символом статусу, ознакою належності до певної касти та, нерідко, результатом тривалого очікування або "правильних зв’язків". Існувала система черг, обмежених квот і жорсткого ...