У жолобі Ідзу-Огасавара, на південь від Японії на глибині 8336 км вчені виявили рибу-равлика, яка тепер вважається найглибоководнішою рибою у світі.
За словами провідного вченого, професора Алана Джеймісона, риба-равлик може перебувати на максимальній глибині, на якій може вижити будь-яка риба, і, ймовірно, це сталося через теплі води жолоба, розташованого в Тихому океані.
Впіймати рибу для визначення її видового типу не вдалося, проте раніше схожі особини були спіймані на глибині 8022 метри.
«Ми передбачили, що там буде найглибоководніша риба, і ми передбачили, що це буде риба-равлик. Я засмучуюсь, коли мені кажуть, що ми нічого не знаємо про морські глибини. Ми працюємо. Все змінюється дуже швидко», – зазначив учений. До цього дня рекордом перебування живих істот була глибина 8178 метрів. Дослідники виявили риб південніше Тихого океану в Маріанській западині.
Зараз у Світовому океані налічується понад 300 різних видів риб-равликів. За формою вони схожі на пуголовків: у них такі ж великі голови та тонкі довгі вузькі тіла. Ці створіння пристосовані до життя на дуже великій глибині та протистояння величезному тиску глибоководдя.
Раніше професор Джеймісон, який народився і виріс у Шотландії, виявив найглибоководніших восьминога, медузу та кальмара.
Певні категорії військовозобов'язаних громадян мають право під час воєнного стану виїжджати за кордон. Існують категорії, які користуються низкою пільг. Зокрема, так до останнього часу було з волонтерами, але наразі вони можуть пересікати кордон на заг...
За останній рік серед українців зріс оптимізм щодо підтримки Заходу у війні з Росією. Більшість вірять у продовження серйозної допомоги, але тільки Європи, а не США, передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. За даними опитування...