В одній з перших робіт дослідників була показана можливість перетворення двох типів живих клітин людини в "біочернила" і друк їх на структурі, схожій на шкіру. Тепер їм вдалося впровадити в штучну шкіру кровоносні судини, щоб вона стала повноцінною заміною природної тканини.
У дослідженні говориться, що при додаванні ключових елементів разом з тваринним колагеном і іншими структурними клітинами, протягом декількох тижнів вони починають формувати судину.
"Щоб довести працездатність нової технології, вчені створили штучну шкіру з судинами з клітин миші і успішно пересадили її тварині. Імплантат прижився і не викликав відторгнення. Крім того, судини в такій шкірі благополучно з'єдналися з кровоносною системою миші і почали постачати клітини тканини кров'ю.
Для більшої биосумісності дослідники пропонують використовувати технологію редагування генів CRISPR-Cas, щоб зробити клітини пацієнта більш сприйнятливими до нової тканини. Для практичного застосування, за словами вчених, ще належить вирішити ряд проблем, пов'язаних як зі структурою тканини, так і з методом її отримання", - пише видання.
Застосовувати штучну шкіру можна для усунення наслідків опіків і аутоімунних хвороб. Крім цього, вона може допомогти хворим з ушкодженнями нервової системи.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...