Дуже рідкісний примірник: У Черкасах під час розкопок знайшли олімпійську медаль, Котру ще до Першої світової війни виборов спортсмен на знаменитих іграх у Києві

Несподівану знахідку виявили під час минулорічних рятівних археологічних розкопок, які проводилися Черкаською експедицією Інституту археології НАН України (керівник – Дмитро Куштан) в середмісті Черкас по вулиці Байди Вишневецького, 2, зазначають Патріоти України.

Їй трохи більше 100 років, але вона є справді унікальною. Це бронзова медаль Першої Всеросійської олімпіади, яка проходила в м. Київ у 1913 році. Знайдена спортивна нагорода в заповненні сміттєвої ями, яка знаходилася в дворі будинку поч. ХХ ст., що належав юристу Вацлаву Кринському. Чому медаль туди потрапила та хто був її власником достеменно невідомо, пише provce.ck.ua.

На одній стороні медалі зображено дискобола на фоні Печерських пагорбів і Миколаївського ланцюгового мосту та напис КІЕВЪ 1913. На другій – гілки дуба та лавра на фоні меандрового візерунку, герб Києва та напис по околу: Первая русская олимпиада.

Відкриття Першої Всеросійської олімпіади відбулося 20 серпня 1913 року. На церемонії були присутні приблизно 10 тисяч глядачів і близько 600 учасників із 15 спортивних організацій і девяти міст імперії.

Спеціально для Олімпіади був побудований стадіон «Спортивне поле» на 5 тис. місць (коло Покровського монастиря на Лукянівці – між сучасними вул. Січових стрільців, Глибочицьким проїздом та вул. Миколи Пимоненка). На стадіоні відбулися змагання атлетів, борців, гімнастів і футболістів. Турніри з плавання, стрибкам у воду, веслуванню і парусному спорту – на території яхт-клубу на Трухановом острові. Кіннотники змагалися на Печерському іподромі (на вул. Суворова), стрільці – на військовому стрільбищі в районі Сирця, фехтувальники – у спортивно-розважальному манежі на нинішній вул. Городецького.

Трибуни були переповнені, попри дорожнечу вхідних квитків: ложа на стадіоні обходилася у 10 рублів, квиток на трибуну – від 75 копійок до 5 рублів, а стояче місце – пів карбованця. З нагоди відкриття звільнили від занять і безкоштовно пустили на свято гімназистів. Стадіоном урочистим парадом пройшли члени Олімпійського комітету, судді й самі учасники кількістю 639 осіб.

На іграх було побито вісім всеросійських рекордів і один світовий. Це були перші спортивні змагання в Російській імперії, в яких брали участь жінки. Також саме з Київської олімпіади бере свій початок історія марафонського бігу на території колишньої Російської імперії. Кияни відзначилися тим, що з 83 призових місць завоювали 37, петербуржці – 33, рижани – 6, москвичі – 5. Найімовірніше, черкаська медаль належала представникові київської команди.

шнік

Відома українська тенісистка купила своїй сестрі розкішний автомобіль (відео)

субота, 23 листопад 2024, 13:15

17-річна Іванна Ястремська, сестра української тенісистки Даяни Ястремської, поділилась зі своїми шанувальниками радісною новиною. На своїй сторінці в Інстаграм Іванна опублікувала відео, на якому вона похвалилася першою в житті машиною — BMW 3 серії, ...

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...