У березні російські окупанти вбили 13-річного хлопчика з Броварів Київської області на ім'я Єлисей. Трагедія сталася, коли дитина разом з мамою Інною та трирічним братом намагалися виїхати із села Перемога Баришівського району, передають Патріоти України.
Спочатку сім'я йшла пішки, а потім змогла виїхати колоною з п'яти автівок. Росіяни чітко бачили, що в автомобілі тільки жінки і діти, передають Факти ICTV.
Загарбники випустили людей і навіть помахали їм услід, а потім підло розстріляли авто. Загинули семеро людей, зокрема і Єлисей. Коли почався обстріл колони, мати Єлисея з молодшим сином була в одній машині, а 13-річний хлопчик їхав в іншій. Перше авто вибухнуло після попадання снаряда. Інна сподівалася, що старший син живий, просто не зміг вибігти з машини. Однак дитина загинула на місці.
Шапку, в якій був Єлисей, наскрізь прошило кулями і осколками. Біла футболка, яку він одягнув поверх куртки, щоби показати загарбникам, що він мирний житель, залита кров'ю.
"Мені вистачило одного погляду, щоби зрозуміти: смерть була миттєвою. Він лежав як кошеня, скрутившись калачиком на задньому сидінні", – розповіла мати вбитої окупантами дитини.
Забрати тіло Єлисея через активні бойові дії вдалося не одразу. Після цього його поховали в селі Перемога біля будинку літньої жінки, де сім'я разом з іншими людьми переховувалася від війни. Росіяни не давали віднести тіло вбитої дитини на кладовище. Батька хлопчика на похоронах не було, бо він тоді воював на фронті.
Через місяць чоловіка відпустили попрощатися з сином, і тоді Єлисея поховали вдруге на новому кладовищі в Броварах. Його тіло було в закритій труні, ттож батько не побачив свого сина.
19 квітня виповнилося 40 днів з дня загибелі Єлисея. Його мати вважає, що російські окупанти не заслужили тієї легкої та швидкої смерті, яку забезпечують їм Збройні Сили України. "Їх потрібно катувати гірше, ніж вони катували інших людей", - сказала Інна.
Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України Жан Беленюк прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство. На думку Беленюка, 21-річний Ковтун зробив помилку, відм...
В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Юрис...