Дивовижні технології 5-тисячолітньої давнини: Науковці розгадали найбільшу загадку спорудження єгипетських пірамід

Навіть те, що в ході досліджень не виявлено чудесного втручання позаземних сил, знання, навики і масштаби організаторських спроможностей первісної цивілізації просто вражають

Дослідники виявили стародавній рукав Нілу, який, можливо, зіграв ключову роль у будівництві пірамід у Гізі.

Величезний водний шлях завширшки в сотні метрів уже давно висох, але міг забезпечити транспортування колосальної кількості матеріалів і робітників, необхідних для будівництва знакових пам’яток тисячі років тому.

На думку дослідників, скупчення пірамід уздовж західної околиці пустелі заплави Нілу вказує на те, що цей район, можливо, колись обслуговувався великим водотоком, здатним допомогти під час будівельних робіт.

Автор дослідження доктор Еман Гонейм сказала, що «якщо в цій конкретній області всюди є піраміди, то в минулому повинні були бути водойми, які переносили або полегшували транспортування каменів і великої кількості робітників до цих місць».

Щоб з’ясувати це, Гонейм використовувала дані радіолокаційного супутника для дослідження долини Нілу з космосу. Зображення надали доступ до «невидимого світу інформації під поверхнею», і це допомогло виявити висохле русло річки, що зміїться через пустелю і сільськогосподарські угіддя протягом близько 100 кілометрів.

«Довжина, ймовірно, була дуже, дуже великою, але й ширина цієї гілки в деяких місцях була величезною», — сказав Гонейм. «Ми говоримо про ширину приблизно півкілометра або більше, що еквівалентно сьогоднішній ширині русла Нілу».

Неіснуючий нині водний шлях, що пролягає від Файюма до Гізи, проходить через безліч різних пірамід, тому дослідники назвали його «Гілкою Ахрамата« (що арабською означає «Гілка піраміди»).

Тепер команда планує проаналізувати керни ґрунту зі стародавнього русла річки, щоб визначити, чи була вона активною за часів Старого і Середнього царств (3700−4700 років тому), коли були побудовані піраміди.

Без цього підтвердження неможливо зробити будь-які однозначні висновки, хоча є низка неспростовних доказів того, що саме існування річки справді відіграло роль у будівництві пам’яток. Наприклад, Гонейм пояснила, що «раніше у більшості цих пірамід була дамба, яка зазвичай закінчувалася тим, що ми називаємо долинним храмом, який схожий на гавань або стародавній порт».

Більшість цих долинних храмів «розташовані точно на березі тієї гілки, яку ми знайшли», — сказала вона.

За словами Гонейм, крім надання нової інформації про будівництво пірамід, дослідження стародавніх рукавів Нілу може також допомогти археологам розкрити таємниці Стародавнього Єгипту, допомагаючи знайти інші втрачені місця.

«Згодом основна течія Нілу перемістилася — у деяких районах на схід, у деяких місцях на захід — тому що річки завжди так роблять», — пояснила вона.

Дослідження було представлено на 13-му Міжнародному конгресі єгиптологів.

Досить поширена звичка: Автомеханік розповів про помилку, яка руйнує автомобіль

неділя, 19 січень 2025, 21:32

Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...

"Важко бути серед байдужих цивільних": Звільнений з полону азовець розповів, що побачив після повернення до України

неділя, 19 січень 2025, 21:21

Після звільнення із полону спершу все здавалося ідеальним, але з часом приходить розуміння, що все не так чудово, як здавалося. Поведінка людей навколо стає помітнішою. Ставлення змінюється. Про це розповів в інтерв’ю "Еспресо.Захід" воїн ОЗСП "Азов" і...