Експерти стверджують, що перевірка правопису у браузерах допомагає красти паролі та особисті дані. Як цього уникнути (відео)

Експерти з'ясували, що вбудовані функції перевірки орфографії у браузерах Google Chrome та Microsoft Edge передають багато особистих даних, а іноді навіть паролі.

Виявилося, що під час використання браузерів дані з форм передаються до Google і Microsoft, якщо увімкнені функції перевірки орфографії. Про це пише портал Bleeping Сomputer.

Залежно від веб-сайту, який ви відвідуєте, ці форми можуть включати адресу електронної пошти, дату народження, контактну інформацію, банківську та платіжну інформацію тощо.

За вмовчанням Chrome, Edge та офісні хмарні редактори тексту Google та Microsoft постачаються з увімкненими базовими засобами перевірки правопису.

Користувачі можуть активувати вручну режим розширеної перевірки правопису, яка, як показали дослідження otto-js, представляє потенційну загрозу конфіденційності особистих даних і паролів.

У цьому випадку, залежно від веб-сайту, який відвідує користувач, введені ним дані у форми реєстрації, включаючи, крім іншого, ПІБ, номери соціального страхування, адресу проживання, адресу електронної пошти, дату народження, контактну інформацію, банківську та платіжну інформацію , можуть безпосередньо передаватися до Google та Microsoft для перевірки правопису.

Експерти, які виявили цю проблему, уточнили, що "практично все", введене в поля форм браузерів Chrome або Edge, передавалося Google і Microsoft.

"Ба більше, якщо ви натиснете "показати пароль", то розширена перевірка орфографії навіть надішле (у компанію – ред.) ваш пароль", – застерігають фахівці.

Експерти пояснили, що для безпеки даних користувачів потрібно або вимкнути, де це можливо, опцію перевірки правопису (spellcheck = false) або перевіряти, що у користувачів не активована розширена перевірка правопису.


"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...