Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) опублікувало інтригуючий знімок, на якому з Землі проростають "волоски темної матерії". Про це розповідає Еxpress, передають Патріоти України.
Ніхто точно не знає, що являє собою темна матерія. Експерти NASA вважають, що це - невидима сила, яка утримує галактики разом і грає ключову роль у формуванні Всесвіту. Речовина також додає галактиці масу, але її неможливо побачити або виявити за допомогою наукових інструментів.
Приблизно 27% Всесвіту складається з темної матерії, але що це таке, залишається невловимою загадкою. Однак вчені знають, що вона існує, оскільки має масу і гравітаційне притягання.
Тепер вчені виявили, що на Землі можуть бути нитки темної матерії, які виходять з планети. На комп'ютерному зображенні можна побачити тисячі цих "волосків", що стирчать з поверхні нашої планети.
Згідно з розрахунками 1990-х років, темна матерія утворює "дрібнозернисті потоки" частинок, які рухаються з тією ж швидкістю і обертаються по орбіті галактик, як наша. Однак експерти NASA хотіли знати, що відбувається, коли один з цих потоків потрапляє на таку планету, як Земля.
Гері Презо з Лабораторії реактивного руху NASA, Пасадена, Каліфорнія, виявив, що ці потоки конденсуються в занадто щільні нитки або "волоски" темної матерії.
"Потік може бути набагато більшим, ніж сама Сонячна система, і є багато різних потоків, які перетинають наші галактичні околиці. Коли гравітація взаємодіє з холодним газом темної матерії під час формування галактики, всі частинки в потоці продовжують рухатися з тією ж швидкістю", - пояснив він.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...